X Box One Tozlu Raflara Kaldırılıyor: Artık Satılmayacak!

Microsoft tarafından alındığı iddia edilen bir karara göre X Box One’ın satışları tamamen durduruldu.

X Box One Tozlu Raflara Kaldırılıyor: Artık Satılmayacak!
X Box One Tozlu Raflara Kaldırılıyor: Artık Satılmayacak! Orkun
Bu içerik 337 kez okundu.

 

Microsoft cephesinden alınan bir karar ile birlikte X Box S modelinin piyasadaki hakimiyetini güçlendirmek amacı ile birlikte hareket ederek X Box One modelinin satışları durduruldu. Milyonlarca kullanıcı olan X Box One, X Box’un en çok tutulan modelinden biriydi. Ucuzlayan fiyatı ve kullanılabilirliği açısından hala talep gören cihazı almak isteyen oyun severler artık, cihazın ikinci ellerine bakacak. Bunların yanı sıra bazı elektronik mağazalarda elde kalan stoklardan da temin edilebilecek olan cihazın firma tarafından sıfır satışı bir daha yapılmayacak.

PLAYSTATİON 4 İLE AYNI SENE ÇIKMIŞTI

Satıştan kaldırılma kararı alınan X Box One’n Sony Playstation 4 ile aynı sene çıkması, güçlü bir rakip oyun konsolu olacağı iddialarını güçlendirmişti. Cihaz Sony’nin oyun konsolundan yaklaşık olarak 100 dolar daha pahalıya satılmıştı. Fakat, satış politikaları doğrultusunda istenen başarıyı elde edemeyen X Box One, Sony Playstation karşısında biraz sönük kaldı.

Microsoft firması geçen sene X Box One S’i çıkararak piyasaya tekrar hakim olma çabası içerisine girdi. Ürün beraberindeki birçok özellik ile birlikte çok övgü aldı. Cihazda 4 K desteği ile birlikte Netflix özelliği de bulunuyor.

 

x box one microsoft
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun