Estonya'da Devrim Niteliğinde Yenilik: Artık Sanal Para Birimi Kullanılacak

Sanal para birimine geçme kararı alan Estonya’da sanal valuta projesi uygulamaya sokulacak. Buna göre Estonya’da artık internet üzerinden Estcoint ile alışveriş yapılacak.

Estonya'da Devrim Niteliğinde Yenilik: Artık Sanal Para Birimi Kullanılacak
Estonya'da Devrim Niteliğinde Yenilik: Artık Sanal Para Birimi Kullanılacak Orkun
Bu içerik 385 kez okundu.

 

Dünya çapında çalışmalarına devam eden sanal valuta projesi ile Estonya artık sanal para birimi kullanacağını açıkladı. İnternet alanında yaptığı bu girişim ile adından çokça söz ettireceğe benzeyen Estonya’nın bu girişimi ile birlikte birçok ülkenin de sanal para birimine geçiş yapmayı düşüneceği belirtildi.

Peki internet üzerinden sanal para birimi ile işlem yapmanın sakıncaları var mıdır?

Bu sistemin en büyük zaafiyeti, kontrol edilemeyen durumlarda ne yapılacağı. Sanal para birimi ile yapılacak olan bütün işlemler aynı zamanda Merkez Bankası ile entergre şekilde devam edecek.

DİJİTAL VATANDAŞLIK

Estonya’da yakın zamanlarda geçiş yapılan e-residency uygulaması, sanal para birimi için bir önayak oluşturmuş diyebiliriz. Zira ülkenin interete yaptığı yatırım ve girişimler oldukça dikkat çekici. Ülkede 3 senedir vatandaşara dijital vatandaşlık verilmeye devam ediyor. Bu sayede dijital vatandaşlık alan kişiler, oturdukları yerden şirket kurabiliyor. Birçok avantajı bulunan sistemi kullanan 22 bin kişi bulunduğu belirtiliyor.

estonya sanal para birimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun