Abdülhamid'in Torunundan 'Osmanlı Ruhu Geri Geliyor' Açıklaması

Abdulhamit Han’ın torunu olan Orhan Osmanoğlu, Konya’daki Keyf-i Muhabbet Söyleşisine katıldı. Osmanoğlu, Osmanlı ruhu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaparak “Osmanlı Ruhu Yavaş Yavaş Geri Geliyor” dedi.

Abdülhamid'in Torunundan 'Osmanlı Ruhu Geri Geliyor' Açıklaması
Abdülhamid'in Torunundan 'Osmanlı Ruhu Geri Geliyor' Açıklaması Orkun
Bu içerik 293 kez okundu.

 

Konya’da düzenlenen Keyf-i Muhabbet Söyleşisine katılan Orhan Osmanoğlu, Abdülhamid Han’ın torunu olarak yaptığı açıklamada Osmanlı ruhunun tekrar canlandığına dair değerlendirmelerde bulundu. Osmanoğlu’nun yanı sıra söyleşiye Necmettin Erbakan Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı da katıldı.

Prof. Dr. Caner Arabacı, Abdülhamid Han’a takılan ‘Kızıl Sultan’ lakabı ile ilgili olarak “Abdülhamid Han'a 'Kızıl Sultan' lakabını Ermeni çetelerinin isyanlarının ardından Ermeniler ve destekçileri takmıştı. Siyonistlerin Abdülhamid Han'a düşmanlık yapması mümkün. Çünkü siyonizme engel oluyordu. Sultan Abdülhamid, 'İnsan olarak Yahudileri koruyalım, kollayalım, onlar da Allah'ın emanetidir, onları da insanca yaşatalım ama siyonizmin bölme, parçalama emeline engel olalım' diyordu. Bundan dolayı Abdülhamid'i tahttan indirmeden Yahudi devletinin kurulamayacağını biliyorlardı. Onları anlamak mümkün. Peki Abdülhamid Han'ın açtığı okullarda yetişen, bu vatanın bazı öz evlatlarının Abdülhamid düşmanlığını nasıl değerlendirelim? Bunu nasıl anlayalım?” dedi.

Orhan Osmanoğlu da yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu:

"BUNLARDAN DERS ALMAMIZ LAZIM"

“Sultan Abdülhamid Han'a yapılanların aynısı bugün Recep Tayyip Erdoğan'a yapılıyor. Bunlardan ders almamız lazım. Biz bugün 17 Aralık'ı yaşadık, 15 Temmuz'u yaşadık, Gezi meselesini yaşadık. Geçmişin fotokopisi gibi. Ama bugün millet eskisi gibi değil uyandık. Millet liderine sahip çıkıyor. Sultan Abdülhamid yalnız bırakıldı. Allah'ın izniyle bugün liderimizi yalnız bırakmıyoruz. Hepimiz arkasındayız. Ben şuna inanıyorum ki şimdiki gençlik, bambaşka bir gençlik. Devşirme vardır illaki içimizde az da olsa. Allah'ın izniyle onları da hep beraber temizleyeceğiz ve çok güzel bir Türkiye olacak”

Açıklamalarında Osmanlı ruhunun tekrar canlandığını ifade eden Osmanoğlu “15 Temmuz'da elimizde ne vardı uçaklara ve tanklara karşı. Teknolojiye karşı çıkmadık mı? Biz o ruhu yakaladığımızda tüm Dünya'ya meydan okuruz. 15 Temmuz bizim için bir başlangıç. Bunu unutmayalım. Allah'ın izniyle fitil ateşlendi. Biraz sabır lazım. Yahudiler o topraklara yerleşmek için 1700'lerde çalışmaya başladılar. Onun için bizim çok çalışmamız lazım. Biz daha kendimize yeni yeni geldik. 20 yıl önce Avrupa'da Türkiye'nin ismi geçmiyordu. Şu an tüm dünyada her gün gündemdeyiz. Ben şuna inanıyorum. Osmanlı ruhu geri geliyor yavaş yavaş. Kurtuluş buradan olacak Allah'ın izniyle. Bu sancak tekrar şahlanacak inşallah. Kurtuluş İslam'da ve Türklerin elinde” dedi.

orhan osmanoğlu osmanlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun