İçişleri'nden Bir İlk: Lokasyon Bazlı Uyarı Mesajı

İçişleri Bakanlığı Kurban Bayramı nedeniyle tatile aracı ile gideceklere yönelik uyarı mesajı gönderdi. Uyarı mesajında “Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz” denildi.

İçişleri'nden Bir İlk: Lokasyon Bazlı Uyarı Mesajı
İçişleri'nden Bir İlk: Lokasyon Bazlı Uyarı Mesajı Orkun
Bu içerik 301 kez okundu.

 

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı vesilesi ile tatile aracı ile gidecek olanlar için bir toplu mesaj gönderdi. Mesaj, ülke genelinde bayram tatillerinde en çok kazaların yaşandığı otoyolların üzerinde bulunan mola yerlerini de kapsayan lokasyon bazlı olarak gönderildi. Böylece en çok kazaların yaşandığı yollardan geçen sürücüler bu uyarı mesajını aldı:

“Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz. Lütfen kurallara uyun. Hız yapmayın. Arka koltukta da kemerinizi takın. #FreneDeğilKuralaGüven Hayırlı bayramlar”

İçişleri Bakanlığı tarafından lokasyon bazlı olarak gönderilen mesaj sistemi, Türkiye’de bir ilk oldu. İçişleri’nin uyarılarını dikkate alan sürücüler, bilinçli bir şekilde hızını kontrol ederek yollarına devam edecek.

SÜRÜCÜLERE UYARI

Bayram tatili nedeniyle yola çıkan sürücülerin dikkatli olması gerektiği bir başka husus da, istatistiklere bakıldığı zaman en çok kazalar varmak istenen yere çok az bir süre kala gerçekleşiyor. Bu sebepte sürücülerin ‘bir an önce varmak’ düşüncesinden uzak bir şekilde dinlenerek yola çıkmaları tavsiye ediliyor.

içişleri bakanlığı bayram tatil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun