Borsa İstanbul Bimeks'i Ana Pazar'dan Gözaltı Pazarı'na Aldı

Uzun zamandır çeşitli problemler yaşayan teknoloji zinciri Bimeks’in borsadaki işlemlerine devam edilen tahtası kapatıldı. Bimeks’te işler iyice kötüye gidiyor.

Borsa İstanbul Bimeks'i Ana Pazar'dan Gözaltı Pazarı'na Aldı
Borsa İstanbul Bimeks'i Ana Pazar'dan Gözaltı Pazarı'na Aldı Orkun
Bu içerik 468 kez okundu.

 

Bir zamanlar ülkenin en iyi teknoloji perakende şirketi olan Bimeks’te işler iyice sıkıntıya girmiş durumda. 2011 senesinde Borsa İstanbul’a giren ve hisseleri devam eden Bimeks’in tahtası dün itibariye kapandı.

Bimeks’in hisse senetleri 4.5 Türk Lirası ile halka açılmış ve bilinen son son gerilemesi 0.40 TL’ye kadar ulaşmıştı. Ana Pazar’dan çıkarılan Bimeks, Yakın İzleme Pazarı’na alınarak burada sıkı takibe başlandı. Ana Pazar’dan çıkarılıp Yakın İzleme Pazarı yani Gözaltı Pazarı’na alınan Bimeks’in finansman sıkıntısı sebebiyle bu değişikliği yaşadığı belirtilirken, Borsa İstanbul’un bu ve bunun gibi finansman sıkıntısı yaşayan firmaların Yakın İzleme Pazarı’na geçmesi için karar verebiliyor.

MAĞAZALAR AÇIK

Uzun zamandır birçok rafı boş olan Bimeks’in hala mağazaları açık ve işleme hazır bir şekilde devam ediyor. İlerleyen süreçte şirketin akıbetinin ne olacağı bilinmezken, konu hakkında resmi bir açıklama da henüz yapılmış değil.

bimeks ekonomi borsa istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun