Adana'da Anızların Yakılması Sonucu Kent Dumana Boğuldu

Adana’da yaşanan kirli hava sıkıntısı vatandaşın günlük yaşamını olumsuz etkiliyor. Tarlaların yenilenmesi amacıyla anızların yakılması şehirde çeşitli sorunlara sebep oldu.

Adana'da Anızların Yakılması Sonucu Kent Dumana Boğuldu
Adana'da Anızların Yakılması Sonucu Kent Dumana Boğuldu Orkun
Bu içerik 267 kez okundu.

 

Adana’da yaşanan kirli hava sorunu ile kent dumana boğulmuş durumda. Tarlaların yeniden ekilebilmesi, yenilenmesi amacı ile anızların yakılması şehri dumana boğdu.

Seyhan İlçesi’nde yaşayan bir vatandaş, çamaşırlarını balkona asamadıklarını ifade ederek “Mesela balkonda patlıcan kurutuyoruz ancak isler yüzünden üstünü örtmem gerekiyor. Yanık havasından çok etkileniyorum, nefesim daralıyor. Küçük çocuklarımız var, külleri bilmiyor. Dün arkasından terlik attım; ayaklarının altı hep simsiyah olmuş, evin her tarafında gezinmişti. Baş edemiyoruz. Yaz aylarında hep böyleyiz. Astığımız çamaşırlar ıslak mesela, hep üstüne yapışıyor. Beyazları sererken problem yaşıyoruz” dedi.

CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL

Ömer E. isimli bir vatandaş ise bu durumda uygulanacak olan para cezalarının caydırıcı olmadığını ifade ederek “Atalarımızın 'Ne ekersen onu biçersin' diye bir söylemi vardır. Anızdan oluşan dumanlar sağlığımızı olumsuz yönde etkilerken gelecek nesillerimize ne ekeceklerse biteceği bir toprak değil, üzerinde ot bile yetişmeyen topraklar bırakacağız. Bunların önlenmesi için ilgililer tarafından gerekli tedbirlerin alınması lazım. Bizler çiftçi çocuklarıyız. Çiftçilerin eğitilmesi lazım. Çiftçi, kendisinin en sadık yari olan toprağa çok dikkatli davranması gerektiğini bilecek yoksa para cezasıyla bunun önünü almak mümkün değil” dedi.

anız yakımı adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun