Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt'te: "Bu Toprakları Asla Unutamayız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt’teki Anma Programı’ndaki açıklamasında Anadolu’ya seslenerek “15 Temmuz'da Türk milleti sana öyle bir sahip çıktı ki tüm dünya şaştı kaldı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt'te:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt'te: Orkun
Bu içerik 327 kez okundu.

 

Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 946. Yıl Dönümü’nün kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada açıklama yaparak vatandaşa günün anlam ve önemine ilişkin önemli bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malazgirt’te yaptığı açıklamalar şöyle:

“Anadolu, Ey Anadolu... Altı kanla üstü çileyle yoğrulmuş Anadolu, geçmişimiz Anadolu... Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasımız Anadolu. 946 yıldır bizimlesin. Bunca yıldır kardeşlerinin hem köprüsü hem umudu oldun. Bugünde devam ediyorsun. Yazık sana ağlamayan şaire, sana titremeyen vicdana... 15 Temmuz'da Türk milleti sana öyle bir sahip çıktı ki tüm dünya şaştı kaldı. Ne diyor şair; Dur yolcu, eğilde kulak ver bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir.”

“BİZİM BİR DEVLETİMİZ VAR”

“Anadolu'da hikayemizin başladığı yer Malazgirtti.. Bu toprakları asla unutamayız. Tarihi öğrenmeyenler onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar. Malesef Malazgirt uzun yıllar ihmal edildi. Malazgirt'i devleti yönetenler unutsa da bu millet unutmadı. Bugün millet Malazgirt'te. Sizlerle iftihar ediyorum. Siyasi hayatımız boyunca milletimizi takip ettik. Bundan sonra da Malazgirt Zaferini burada anlamına yakışır şekilde kutlayacağız. Sultan Alparslan 1071'de Anadolu'nun kapılarını milletimize açmıştı. Bizde vizyonumuzla, projelerimizle Anadolu'yu yeniden her anlamda merkez haline getireceğiz. Biz 80 milyon tek milletiz, bizi bölemeyecekler, biz etle kemik gibi, etle tırnak gibi tek milletiz. Tek bayrak.. Bayrağımıza eş bayrak asla... Tek vatan.. Kimse bu vatanımızı bölmeye parçalamayı aklından geçirmesin. Şu anda Cudi'de, Küpeli'de, Bestler'de buraları teröristlere mezar ettik. Terör bitene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Mehteriyle 16 devlet kurmuş bu devlet ve onun temsilcileriyle bugün buradayız. Bakanlarımızla sizlerle bir aradayız. Devlet ve millet bir olduk. Paralel devletmiş, şuymuş buymuş... Bizim bir devletimiz var.”

Konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Milletim meydanlara çıktı. İşgalcilerin, hainlerin karşısına dikildi. Bir söz var; Türkleri ne yerde süründüreceksin, ne de doğrulmalarına izin vereceksin. Sürünecek olurlarsa gururlarına dokunur, küllerinden yeniden doğarlar. Ayağa kalkarlarsa önlerinde duramazsın. Türkiye artık ayağa kalktı. Bunu böyle bilesiniz. Bu şahlanışı durduramazsınız. Anadolu dediğimiz bu ulu çınar, gölgesinde yaşayan 80 milyon insanı ile, tarihi ile tüm zenginlikleri ile gürlemektedir. Yeter ki, bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.” dedi.

recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı malazgirt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun