Adil Öksüz'den CHP'li Tezcan'a Suç Duyurusu!

15 Temmuz kalkışması kapsamında aranan isimlerden olan Adil Öksüz ile isim ve soyisim benzerliği olan ticaretçi Adil Öksüz, yaşadığı zorlukları anlatarak, üzerine atılan iddialar yüzünden CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan’a karşı soruşturma açacağını belirtti.

Adil Öksüz'den CHP'li Tezcan'a Suç Duyurusu!
Adil Öksüz'den CHP'li Tezcan'a Suç Duyurusu! Orkun
Bu içerik 255 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişinin firari sanığı Adil Öksüz hakkında çeşitli iddialar ortaya atan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yaptığı açıklamalarda FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı olarak bilinen Adil Öksüz’ün Türkiye’nin çeşitli ilerinde serbestçe dolaştığını iddia etmişti.

Yapılan bu açıklamadan sonra Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan da konuya ilişkin bir açıklama gelmiş, ve söz konusu kişinin aranan Adil Öksüz olmadığı, sadece isim benzerliği durumunun yaşandığını kaydetti.

FETÖ’den aranan Adil Öksüz ile isim benzerliği yaşayan Manisa’da sebze ve meyve toptancılığı ile uğraşan Adil Öksüz yaşadığı durumu, “Bu sabah beni savcılıktan aradılar. Bir gazetede yayınlanan haberle ilginiz var mı diye. Durumdan gazeteyi okuyunca haberdar oldum. Savcılık beni uyardıktan sonra gazeteyi bulup baktım. Evet oradaki uçuşlar doğru. Dayım Abdullah Bayat’ın vefat etmesinden dolayı kız kardeşim Gurbet Demir ile birlikte İzmir-İstanbul-Elazığ üzeri bilet aldım. Oradan da Elazığ-Ankara ve İzmir üzeri dönüş bileti de aldım. Biletleri de internet üzerinden aldım. O sıralarda da darbe olayları vardı. Milletimiz meydanlardaydı. Yaşanan bu olayı ve haberi duyunca çok rahatsız oldum. Yalan yanlış haberlere gerek yok. Vatan haini bir insanla beni aynı kefeye koymaları hoş bir durum değil” diyerek anlattı.

Öksüz, açıklamalarına şöyle devam etti:

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

“Milletvekilinin bu açıklaması hoşuma gitmedi. Pazartesi günü Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Kimseyi rahatsız etmeye, kimsenin düzenini bozmaya hakkı yoktur. Böyle kalkıp da belgelerin arkasına sığınıp, devletimizi ve hükümetimizi kötülemenin bir anlamı yok. Doğru şeylerle gelsinler, hep birlikte hareket edelim. Böyle yalan yanlış şeylerle gelip de bizi rahatsız etmelerini uygun bulmuyorum... Buyursun gelsin. Belgelerle karşısında olacağız”

 

bülent tezcan adil öksüz fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun