Başbakan Yıldırım'ndan MİT Değişikliği Açıklaması

Başbakan Yıldırım, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) üzerinde yapılacak olan değişiklik için açıklama yaptı. Yıldırım, teşkilatın Cumhurbaşkanlığı’na bağlanması hususu ile ilgili olarak önemli bir değerlendirmede bulundu.

Başbakan Yıldırım'ndan MİT Değişikliği Açıklaması
Başbakan Yıldırım'ndan MİT Değişikliği Açıklaması Orkun
Bu içerik 289 kez okundu.

 

Başbakan Binali Yıldırım Milli İstihbarat Teşkilatı’nda yapılacak olan değişiklik ile ilgili olarak “Bu yapılan değişiklik 16 Nisan hükümet sistemi değişikliği ruhuna uygun olan bir değişikliktir. Kamu kuruluşlarında kurallar esastır. Mevzuat içerisinde herkes kendisine verilen sorumluluğu yapmak durumundadır. Bu meseleyi Başbakana güvensizlik vesaire gibi bir yoruma, değerlendirmeye tabi tutmak iyi niyetten yoksundur. Bizim Cumhurbaşkanımızla, kurumlarımızla herhangi bir sıkıntımız yok uyumlu çalışıyoruz. Bu değişiklik sadece MİT Müsteşarı'nın atanması ve görevden alınmasıyla ilgili hususları kapsıyor” dedi.

"KAMU KURULUŞLARINDA KURALLAR ESASTIR"

İlgili değişiklik hakkında Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlendirmesine ilişkin olarak açıklama yapan Başbakan Yıldırım “MİT müsteşarlığının yasası ile ilgili bir değişiklik oldu. Bu değişikliğe göre MİT müsteşarlığı ile ilgili tasarrufu sayın Cumhurbaşkanımız yapacak. 16 Nisan referandumunu da dikkate aldığımızda zaten yeni sistemde bütün MİT müsteşarlığı diğer kurumlar hepsi Cumhurbaşkanlığı bünyesinde toplanıyor. Bu yapılan değişiklik 16 Nisan hükümet sistemi değişikliği ruhuna uygun olan bir değişikliktir. Kamu kuruluşlarında kurallar esastır. Mevzuat içerisinde herkes kendisine verilen sorumluluğu yapmak durumundadır. Bu meseleyi Başbakana güvensizlik vesaire gibi bir yoruma, değerlendirmeye tabi tutmak iyi niyetten yoksundur.” dedi.

 

mit chp başbakan binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun