Samsung'un Başkan Yardımcısı Lee'ye Hapis Şoku: 5 Senelik Cezası Kesinleşti

Güney Koreli teknoloji firması Samsung’un veliahtı olan Lee Jae-yong’un hapis cezası kesinleşti. Buna göre Jae-Yong, hükümete rüşvet vermek suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.

Samsung'un Başkan Yardımcısı Lee'ye Hapis Şoku: 5 Senelik Cezası Kesinleşti
Samsung'un Başkan Yardımcısı Lee'ye Hapis Şoku: 5 Senelik Cezası Kesinleşti Orkun
Bu içerik 316 kez okundu.

2017’nin Şubat ayında tutuklanan Lee’nin davası uzun süredir devam ediyordu. Kendisi hakkında ortaya atılan yolsuzluk, rüşvet iddiaları gündemi bir süre meşgul etmişti. Lee hakkında ortaya atılan iddiaya göre, eski devlet başkanı olan Park’ın çok yakın bir arkadaşı olan Choi-Soon-sil iel birlikte bazı kuruluşlara 40 milyon dolar rüşvet vermek ve bunun karşılığında siyasi itibarını arttırmaya çalışmaktan dolayı suçlanıyordu.

ZİMMETE PARA GEÇİRME

Şu anda dünya çapında çok önemli bir teknoloji firması olan Samsung’un başkanı Lee üzerinde bulunan iddialarda, zimmetine  para geçirme, malvarlığını paylaşmama gibi suçlamalar da bulunuyor.

Bütün bunları reddeden Lee, sadece bağış yaptığını, bunun karşılığında hiçbirşey istemediğini belirterek karara itiraz edeceklerini ifade etti. Hapis cezasının açıklanmasından sonra Samsung’un hisseleri global piyasada düşüş gösterererek zarar etti.  Dünyaca ünlü bir firmanın yöneticisinin adının böyle bir olaya karışmış olması bile şirketin ismini zedeliyor.

samsung lee hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun