AK Partili Samani'nin Kızı Yeni KHK İle Tekrar Göreve Getirildi

AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı Betül Samani Gökay, geçtiğimiz günlerde KHK’nın yayımlanmasından sonra görevinden ihraç edilmişti. Milletvekilinin kızı, tekrar görevine iade edildi.

AK Partili Samani'nin Kızı Yeni KHK İle Tekrar Göreve Getirildi
AK Partili Samani'nin Kızı Yeni KHK İle Tekrar Göreve Getirildi Orkun
Bu içerik 327 kez okundu.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı Betül Samani Gökay, KHK’lar ile birlikte ihraç listesinde yer alarak görevinden uzaklaştırılmıştı. Yayımlanan yeni KHK ile birlikte görevi tekrar iade edilen Betül Samani Gökay ile birlikte 57 kişinin görevinin iade edildiği belirtildi.

14 Temmuz günü yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı olan Betül Samani Gökay’da görevinden men edilmişti.

Ak Parti Milletvekili Samani, kızının üzerine otomobil alabilmek için Bank Asya’da sadece 1 günlük para yatırıldığını başka hiçbir işlemin yapılmadığını belirterek “Kızım karardan bir gün önce ikinci bebeğini doğuracağı gerekçesiyle belediyeden ayrılmıştı. Görevinden ayrılmış birini ihraç etmiş oldular. Kızım hiçbir zaman bir suça karışmadı ve FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmadı. İlgili makamlara itirazlarımızı yapacağız” dedi.

"İTİRAZIMIZ DÜŞÜNCEMİZ ÇERÇEVESİNDE ŞEKİLLENDİ"

Söz konusu ihraca itiraz ettiklerini ifade eden Samani “İtirazımız düşüncemiz çerçevesinde şekillendi. Sonuçta çok sayıda açığa alınan var. Bugüne kadar açığa alınanlardan 35 bin kişi görevine dönen oldu. Son KHK ile de dönenler oldu. Bunların içinde benim kızım da var. Kızım daha öncesinden istifa etmişti, göreve başlamayacak. Mesele göreve başlama meselesi değil zaten. Maddi olarak kazanacağımız bir şey yoktu. Bizim için önemli olan, durumun öyle olmadığıydı” dedi.

ak parti milletvekili hüseyin samani kanun hükmünde kararname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun