AK Parti'den Atletli Kılıçdaroğlu Açıklaması: "Kurultaya Yönelik Bir Algı Düzenlemesi"

AK Parti Sözcüsü Ünal, yaptığı açıklamada CHP Lideri Kıılıçdaroğlu’nun atletli bir şekilde poz vermesi ile ilgili soruya “Dikkat çekici bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak değerlendiriyorum. Önümüzdeki kurultaya yönelik bir algı düzenlemesi.” şeklinde cevap verdi.

AK Parti'den Atletli Kılıçdaroğlu Açıklaması:
AK Parti'den Atletli Kılıçdaroğlu Açıklaması: Orkun
Bu içerik 336 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti’nin Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, siyaset gündemini ve 26 Ağustos Malazgirt yıldönümü kutlamasını değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Ünal, basın mensuplarının Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafı hakkındaki düşüncelerine yönelik sorduğu soruyu şöyle yanıtladı:

“Dikkat çekici halkla ilişkiler faaliyeti olarak değerlendiriyorum. Daha önceki yürüyüşle bağlantı kurulup önümüzdeki kurultaya dönük bir algı düzenlemesi. Dikkat çekici halkla ilişkiler faaliyeti ama başarılı bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak görmüyorum. Adalet kurultayını bundan sonraki süreçte atlet kurultayı ile özleştirmek de başarılı olmayan bir halkla ilişkiler faaliyetidir. Sayın Genel Başkanın atletle oturmasında herhangi bir sakınca söz konusu değil. Burada sakınca olarak gördüğümüz şey şudur, bir siyasetçinin atletle fotoğraf çektirmesi başka bir şeydir, bu vatandaştan, halktan birisi olmak değildir. Vatandaştan biri olmak demek, öncelikli olarak halkın yer sofrasına diz kırıp oturabilmektir, ayakkabı ile eve girmek değildir. Yoksa, atletle otururken haberim yokmuş gibi çek kıvamında poz vermenin bir tasarım olduğudur. Bu tartışmanın da fazla uzatılmasından yana değiliz”

26 Ağustos Malazgirt kutlamasının gerçekleştirilmesine ilişkin açıklama yapan Ünal, Malazgirt Savaşı'nın önemine edinerek, “Malazgirt bu toprakların bize vatan olmasında çok büyük bir öneme haiz. Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde 26 Ağustos’ta bütün sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin, kuvvet komutanlarımızın, herkesin katılımıyla Malazgirt kutlamalarını gerçekleştireceğiz.'' diye konuştu.

16 Nisan refarandumu sonrasında yapılacakların daha önce açıklandığını ve süreçte söz konusu uygulamaların hayata geçirilmesine devam edildiğini belirten Ünal sözlerini şöyle sürdürdü:

 ''16 Nisan halk oylaması üzerine siyasi ve hukuki işler, Ar-Ge başkanlığımızın yürüttüğü çalışmanın MKYK’ya sunulması söz konusudur.. 80 milyonu kucaklayan parti olarak, yüzde 48.6’yı anlamak adına çalışma yürütüyoruz. Bu konuda sunumlar oldu. Kongre sürecimiz de devam ediyor. Siyasi partilerin kongre sürecinde yaşadığı normal değişiklikler bu süreçte de devam ediyor. İstifa eden il başkanlarımız oldu, istişare yoluyla istifa ettiler. Bu arkadaşlarımızın hepsi onurlu şekilde görevlerini yapmış, kararları kendileri almışlardır. Bu istifalar normal 15 yıl içinde AK Parti’nin yenilenme ve bayrak değişiminin bir parçasıdır. Son 2 yıl içerisinde 200’e yakın ilçe başkanı değişmiştir” 

 

kemal kılıçdaroğlu mahir ünal ak parti chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun