Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak Kaç Gün Sürecek

Kurban Bayramı tatilinin ne zaman başlayacağı ve kaç gün süreceğiyle ilgili soruların yanıtı netleşti. Kurban Bayramı tatili başlama tarihiyle gün sayısı özel sektör ve kamu kurumlarına göre farklılık gösteriyor.

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak Kaç Gün Sürecek
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak Kaç Gün Sürecek admin
Bu içerik 413 kez okundu.

2017 Kurban Bayramı tatilinin kaç gün süreceği ve ne zaman başlayacağı 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra belli olmuştu. Ancak kamu çalışanları ile özel sektör çalışanları için Kurban Bayramı tatili farklı günlerde başlayacak ve sürede de farklılık olacak.

15 Ağustos'ta Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Kurban bayramı tatilinin kamu kurumları için 4 gün sürecek Kurban Bayramı 30 Ağustos Bayramı resmi tatiliyle ve Bakanlar Kurulu kararıyla aradaki iki gün idari izin sayılarak 10 güne uzatıldı.

Alınan son karara göre kamu kurumlarında çalışanları için aradaki iki gün 28-29 Ağustos idari izin kabul edildi. 31 Ağustos arefe günü ise yarım günden tam güne çıkarıldı.

Özel sektörde çalışanlar için Kurban Bayramı tatili 10 gün olmayacak. 28-29 Ağustos günleri özel sektör çalışanları için tatil olmayacak ve kamu için tam gün olan 31 Ağustos'ta yarım gün çalışacak.

Kurban Bayramı tatili hangi gün başlayacak? Ne zaman bitecek? 

26-27 Ağustos hafta sonu tatiline denk geldiği için ve devlet kurumlarında çalışanlara Bakanlar Kurulu kararı ile 28-29 Ağustos idari izin olduğu ve 30 Ağustos resmi tatil olduğu için 10 günlük sürecek Kurban Bayramı tatili 26 Ağustos'ta başlayacak ve 4 Eylül son günü olacak.

Kurban Bayramı Arefesi: 31 Ağustos Perşembe 
Kurban Bayramı 1. Gün: 1 Eylül 2017 Cuma
Kurban Bayramı 2. Gün: 2 Eylül 2017 Cumartesi 
Kurban Bayramı 3. gün: 3 Eylül 2017 Pazar 
Kurban Bayramı 4. Gün :4 Eylül 2017 Pazartesi 

Kurban bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun