Denizli Milletvekilinden Merkel'e Yanıt

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gümrük Birliği Anlaşması ve Angele Merkel'in konuşmaları hakkında yazılı bir açıklama yayımladı.

Denizli Milletvekilinden Merkel'e Yanıt
Denizli Milletvekilinden Merkel'e Yanıt admin
Bu içerik 335 kez okundu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin'in yaptığı açıklamada Almanya Başbakanı Angela Merkel'in gümrük anlaşması hakkında yaptığı konuşmaların AB'ne şantaj niteliği taşıdığı vurgulandı.

Şahin Tin'in açıklamaları şu şekilde: "Bir Avrupa ülkesiyle bir başka ülkenin yaşadığı sıkıntı sadece muhatabı olan ülkeyi ilgilendirmelidir. Yürürlükte olan Gümrük Birliği Anlaşması'ndaki maddeler incelendiğinde Türkiye'ye karşı haksız bir rekabetin olduğu apaçık görülmektedir. Yaşanan bu haksız rekabetin ortadan kaldırılması için yürütülen bu müzakerelerin bazı AB ülkeleri tarafından zaman zaman pazarlık aracı olarak kullanılıyor olmasının da asla anlaşılabilir bir yanı bulunmamaktadır. Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri bu durumu Türkiye'ye baskı unsuru olarak kullanmaya çalışıyor. Merkel'in Türkiye ile yapılacak Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine ilişkin açıklamaları aynı zamanda AB'ye karşı da şantaj niteliği taşımaktadır.

18 Mart 2016 tarihinde güncellenme konusunda varılan uzlaşının kararlaştırılmasıyla birlikte Gümrük Birliği'nin kapsamı genişleyecek ve ticari entegrasyon sağlanmış olacaktır. Bunun neticesinde Avrupa Birliği ile Türkiye arasında ticaret daha da artacaktır."

şahin tin merkel gümrük anlaşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun