Bakanlık'tan Kronik Hastalara Maddi ve Manevi Destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılacak sosyal yardım programında, kronik hastalıklarla başa çıkmaya çalışan yoksul ailelere yardım edilecek.

Bakanlık'tan Kronik Hastalara Maddi ve Manevi Destek
Bakanlık'tan Kronik Hastalara Maddi ve Manevi Destek Orkun
Bu içerik 617 kez okundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığ tarafından başlatılacak olan yardım programında 4 bin 300 tüberküloz ve SSPE hastalarına destek çıkılacak. Ayrıca hastalara asgari ücretin 3’te 2’si oranında aylık destek verilecek. Bunların yanı sıra hastalara sürekli olarak psikososyal destek de verilecek.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Bakanlık tarafından açıklananlara göre programın başlatılması için bütün hazırlıkların tamamlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada bu program ile sadece maddi destek değil manevi destek de sağlanacak. Bu da psikososyal yöntem ile yapılacak.

3'TE 2'Sİ ORANINDA NAKDİ DESTEK

Programın ilk aşamasında tüberküloz hastalığı ve kızamık mikrobundan oluşan beyin hastalığı Subakut Sklerozan Panensefalit hastalığı ile mücadele eden hastalara destek verilecek. Hastalara asgari ücretin 3’te 2’i oranında da nakdi desteğin sağlanacağı belirtildi.

ŞARTLAR

Bu programdan faydalanabilmek için hanede kişi başına düşecek olan aylık gelir düzeyinin asgari ücretin üçte ikisinden az olması şartı arandığı da konu hakkında gelen bilgiler arasında bulunuyor. SSPE hastalığına sahip olan kişilerin de “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”teki usül ve esaslara uygun raporuna sahip olmaları gerekiyor.

aile bakanlığı kronik hasta yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun