CHP'li Gürsel Erol İle HDP'li Sırrı Süreyye Önder Tartıştı

TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleşen tartışmada HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol karşı karşıya geldi. İkili ‘infaz kararı’ konusunda tartıştı.

CHP'li Gürsel Erol İle HDP'li Sırrı Süreyye Önder Tartıştı
CHP'li Gürsel Erol İle HDP'li Sırrı Süreyye Önder Tartıştı Orkun
Bu içerik 691 kez okundu.

 

TBMM Genel Kurulu’nda Tuğba Hezer Öztürk için savunma gerçekleştiren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder şöyle konuştu:

“Bu iş dokunulmazlık süreçleriyle başladı. Genel Kurulun, anayasayı zorlayan işlemleriyle, hakkımızda düzenlenen fezlekelerle topyekun dokunulmazlıklar kaldırıldı. Mevcut dosyalarımız üzerindeki yargılama engelleri kaldırıldı. Bu iki vekilimizle alakalı olarak da yurt dışında kalarak yaşananları dünyaya anlatmaları bizler tarafından uygun görüldü. Faysal Sarıyıldız, burada daha önce de tedavi görüyordu, o raporları yok saydılar. Tuğba Hezer'in partimiz tarafından görevlendirilmesini yok saydılar. Bizim vekillerimiz gizli saklı iş yapmıyorlar, nerede oldukları aşikardır. Bizim arkadaşlarımız gibi buraya gelmeyen en az 100 kişi var. Bunu salondan kime sorsam bir çırpıda bu isimleri sayabilir. Bir vekilin devamsızlığını kınayabilir, eleştirebilirsiniz; yaptırımı da onu seçen seçmene düşer. Bu, kendini bilen bir siyasetçi için de gayet ağır bir yaptırımdır. Yapılan iş fuzuli, haksız bir iştir”

CEVAP GECİKMEDİ

CHP Tunceli Milletvekili Tuncer Erol ise “Ben bu kürsüden HDP'li milletvekilleri hakkında savunma yapabiliyorsam, HDP'li milletvekilleri de çıkıp bu kürsüden örgüt tarafından ölüm emri verilmiş bir milletvekili hakkında örgütü eleştirsin” dedi.

 

hdp chp tbmm genel lurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun