Ünlü İş Adamı Nadir Tütüncü 81 Yaşında Hayata Veda Etti

Dünyaca ünlü işadamı Nadir Tütüncü hayata gözlerini yumdu. Nadir Tütüncü, Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında bulunan Nadir Metal ve Rafineri’nin kurusuydu.

Ünlü İş Adamı Nadir Tütüncü 81 Yaşında Hayata Veda Etti
Ünlü İş Adamı Nadir Tütüncü 81 Yaşında Hayata Veda Etti Orkun
Bu içerik 762 kez okundu.

 

Türkiye’nin önemli işadamlarından Nadir Tütüncü hayatını kaybetti. Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında bulunan Nadir Metal ve Rafineri şirketinin kurucusu ve sahibi olan Nadir Tütüncü, Kozlu Mezarlığı’nda 81 yaşında toprağa verildi.

NADİR TÜTÜNCÜ KİMDİR?

81 yaşında hayata veda eden Nadir Tütüncü, Tekirdağ’ın Saray İlçesinde 1936 yılında doğdu. Tütüncü’nün çalıştığı atölyeye Mandıros isimli bir ustanın gelmesi ile hayatı değişen Tütüncü hakkında ustanın “bu çocuk eritme ve ocaktan iyi anlıyor, akşamları da bende çalışsın” demesi üzerine ramatçılık işine giren Tütüncü, geceleri atölyede çalışarak kuyumcu ramatı konusunda kendini geliştirdi. 1960’lı yıllarda kuyumcu ramatı işlemeye devam eden Tütüncü, 16 metrekarelik bir alanda Nadir Metal Rafineri şirketinin temellerini atmaya başladı. Senede 150 ton altın, 200 ton gümüş işleme kapasitesine sahip olan Nadir Metal Rafineri, Türkiye’nin en büyük 500 firması listesinde geçen sene 53’üncü olmuştu.

nadir tütüncü Nadir Metal ve Rafineri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun