75 Yıldır Kayıp Çiftin Cesetleri İsviçre Alplerinde Bulundu

İsviçre'nin Alp dağlarında bulunan bir buzulda 75 yıldır kayıp olan bir çiftin cesetleri kayak merkezinde çalışan teleferik görevlisi tarafından bulundu.

75 Yıldır Kayıp Çiftin Cesetleri İsviçre Alplerinde Bulundu
75 Yıldır Kayıp Çiftin Cesetleri İsviçre Alplerinde Bulundu admin
Bu içerik 553 kez okundu.

İsviçre'de kayak merkezinde çalışan bir teleferik görevlisi İsviçre Alplerinin Tsanfleuron buzulunda 75 yıldır kayıp bir çiftin cesetlerini buldu. Donmuş halde bulunan cesetlerin 1942 yılından bu yana kayıp olan Marcelin ve Francine Dumoulin çiftinin olduğu tahmin ediliyor.

İsviçre'nin kayak merkezinde görevli bir teleferik işçisi 2 bin 600 metre yükseklikte bulunan Tsanfleuron buzulunda yan yana yatan iki cesete rastladı. Marcelin ve Francine Dumoulin çiftine ait olduğu düşünülen cesetlerin üzerindeki kıyafetler 1942 yılına tarihleniyor. 

Kayak merkezinin yöneticisi Bernhard Tschannen cesetlerin bulunmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"Arkadaşlarımızdan biri önce, gördüğü kütleyi bir taş kümesi sandı. Biraz daha yaklaştığında, sırt çantası ve bazı kaplarla, su şişesi gördü. Sonra da birer çift erkek ve kadın çorabına rastladı" 

İsviçre yerel basınında yer alan haberlere göre, Marcelin ve Francine Dumoulin çifti 1942 yılında birdenbire ortadan kayboldu. 7 çocukları olan çiftin yıllarca bulunamadı. Çiftin buzların arasında donduğu ve ve buzlar erimeye başlayınca ortaya çıktığı düşünülüyor. DNA testi sonrası cesetlerin tam olarak kimliği belirlenecek.

Çİftin şu an en küçük çocukları 79 yaşındaki Marceline Udry-Dumoulin gözyaşları içinde anne ve babalarını yıllarca aradıklarını anlattı. 

Kayıtlarda çiftin kayıp bildirimi 15 Ağustos 1942’de yapılmış ve çiftin bulunduğu bölgede 1925 yılından beri bildirilen 280 kayıp ihbarı bulunuyor. 

isviçre alpler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun