AB Komisyonu Başkanı Juncker: İdam gelirse Türkiye'ye AB'nin kapıları kapanır

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'de devam eden idam tartışmaları üzerine Alman Bild am Sonntag Gazetesi'ne kaleme aldığı makalede, 'Biz her türlü zor koşulda Türkiye'nin yanındaydık. Eğer idam gelirse AB kapısı kapanır' dedi.

AB Komisyonu Başkanı Juncker: İdam gelirse Türkiye'ye AB'nin kapıları kapanır
AB Komisyonu Başkanı Juncker: İdam gelirse Türkiye'ye AB'nin kapıları kapanır Kerem Çelik
Bu içerik 394 kez okundu.

Türkiye ile ilgili kaleme aldığı makalede, Türkiye'nin Avrupa Birliği için hala büyük bir önemi olduğunu belirten Juncker, "AB komşusunun demokratik, istikrarlı ve ekonomik olarak başarılı olmasını istiyor. Türkiye'nin AB'den uzaklaşmasından ziyade yakınlaşmasını umut ediyorum. AB'ye katılmak isteyen herkes bir değerler birliğine girmiş olur" değerlendirmelerinde bulunarak Türkiye'nin AB değerlerini benimsemesini istediğini kaydetti.

İDAM GELİRSE AB KAPILARI KAPANIR

AB'nin en zor zamanlarında bile Türkiye'nin yanında olduğuna vurgu yapan ve kanlı darbe girişimi sırasında yaşanan görüntüleri gördüğü zaman çok üzüldüğünü ifade eden Başkan Juncker, idam cezasının geri gelmesi durumunda Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine girmek için kapıyı kapatması anlamına da geldiğini belirtti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini de yazısına taşıyan Juncker, "O dönemde Erdoğan'ın Avrupa'dan uzaklaşmak yerine Avrupa'ya yaklaşmak istediği izlenimini aldım" şeklinde görüş bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İDAMA SICAK BAKIYOR

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında dün İstanbul'da düzenlenen anma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam cezasının geri dönebileceğinin sinyalini vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm Güneydoğu'da oralarda bunları tek tek temizliyorlar. Diğer meseleyse parlamentonun meselesidir. Parlamento idam kararı verir, ben onaylarım. Bilmedikleri Türkiye de göründüğü değildir. Ölümü ölümle korkutarak devam edeceğiz. Durmaksızın çalışacağız" ifadelerini kullanmış ve parlamentodan karar çıkması durumunda idam cezasına onay vereceğini dile getirmişti.

Avrupa Birliği Avrupa Birliği Komisyonu Jean-Claude Juncker İdam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun