ABD Savunma Bakanı Mattis: Türkiye S-400 almakta özgür

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanı James Mattis, Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili, "Bu, Türkiye'nin bağımsız bir biçimde vereceği bir karar" dedi.

ABD Savunma Bakanı Mattis: Türkiye S-400 almakta özgür
ABD Savunma Bakanı Mattis: Türkiye S-400 almakta özgür Kerem Çelik
Bu içerik 512 kez okundu.

ABD Savunma Bakanı Mattis, Pentagon’da bir basın mensubunun, kendisine yönelttiği 'Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri almasını ABD’nin onaylayıp onaylamadığı' yönündeki soruya, "Bu, Türkiye’nin bağımsız bir biçimde vereceği bir karar" cevabını verdi.

BU SORULARIN CEVAPLARINI BEKLEMEK GEREK
 
James Mattis, NATO'ye üye ülkeler arasında yer almasına karşın Türkiye’nin, Çin ile yaptığı ihaleyi iptal etmesinin Rusya’dan S-400 almayı planlamasının, Türkiye ve ABD arasında bir gerilime neden olup olmadığı sorusu üzerine, Türkiye’nin Rusya ile böyle bir ticaret yapması halinde bu hava savunma sistemlerinin NATO’nun kendi sistemleriyle uyumlu olup olmayacağının soru işaretleri yarattığını belirterek, "Bu sistemler NATO’nunkilerle hiçbir zaman uyumlu olmayacak. Türkler gerçekten S-400 füzeleri alacak mı? Bu sistemleri sadece bir bölgede mi kullanacaklar? Bu soruların cevaplarını beklemek gerek" değerlendirmelerinde bulundu.

ABD Savunma bakanlığı James Mattis S-400 hava savunma sistemleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun