İstanbul Vezneciler ve Beşiktaş'ta gerçekleşen saldırıların ‘planlayıcıları’ yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), terör örgütünün yöneticilerinden Mehmet Emin T. ile Beşiktaş'ta gerçekleştirilen saldırının planlayıcısı Zozan K. ve Vezneciler saldırısının arkasındaki isimlerden birisi olan Gülşen B.'nin fotoğraflarını basınla paylaştı.

İstanbul Vezneciler ve Beşiktaş'ta gerçekleşen saldırıların ‘planlayıcıları’ yakalandı
İstanbul Vezneciler ve Beşiktaş'ta gerçekleşen saldırıların ‘planlayıcıları’ yakalandı Kerem Çelik
Bu içerik 323 kez okundu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin Perşembe günü yaptığı açıklamada Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısının organizatörünün yakalandığını duyurmuştu. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile kameralar karşısını geçerek açıklamalar yapan Vali Vasip Şahin, "İstanbul il Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve Milli İstihbarat Teşkilatımız işbirliği ile yürütülen çalışmalarda bölücü terör örgütünün özel kuvvetler hücresinin ilimizde, sansasyonel bir eylem yapacağı bilgisi alındı. Ve bu bilgi üzerine yapılan çalışmalarda,İstanbul ilimizde 13 ilçede, Ankara, Diyarbakır, Hakkari ve Kocaeli illerinde operasyonlar yapıldı. Bunun neticesinde 44 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde bu 44 kişiden birinin Beşiktaş Stadyumu patlamasında organizatör olarak görev aldığı ve orada keşifte bulunduğu, sonra yine bombalı araç içerisinde son anda inip firar eden kişi olduğu, yine bir başkasının da Vezneciler semtinde Çevik Kuvvet polislerimizin taşındığı servis aracına yönelik bombalı eylemi organize eden kişi olduğu değerlendirilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

12 KİŞİ ŞEHİT DÜŞMÜŞ, 36 KİŞİ DE YARALANMIŞTI

7 Haziran 2016’da İstanbul Vezneciler’de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 5’i polis, 7’si sivil 12 vatandaş yaşamını yitirmi, şehit 36 kişi de yaralanmıştı. 

BEŞİKTAŞ SALDRISINDA TABLO DAHA DA ACIYDI

10 Aralık 2016 tarihinde ise Beşiktaş Vodafone Park yakınında ve Maçka Demokrasi Parkı içinde düzenlenen saldırılarda 38’i emniyet personeli, 8’i sivil olmak üzere 46 kişi yaşamını yitirmiş, 166 kişi de yaralanmıştı.

İstanbul terör Vezneciler Beşiktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun