ABD Dışişleri Bakanlığı 15 Temmuz için bir mesaj yayımladı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde gerçekleştirilen 15 Temmuz anma törenleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda, "ABD, demokratik toplumlarının hak ve özgürlüklerini muhafaza etmek için sokaklara çıkanların cesaretini takdir etmektedir" denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı 15 Temmuz için bir mesaj yayımladı!
ABD Dışişleri Bakanlığı 15 Temmuz için bir mesaj yayımladı! Kerem Çelik
Bu içerik 437 kez okundu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yılına ilişkin yayımladığı mesajında, "Bir yıl önce Türkiye'nin tüm kesim ve siyasi görüşlerine mensup, cesur ve adanmış vatandaşları bir darbe girişimine karşı demokrasilerini savundu. ABD olarak Türkiye'nin demokrasisine ve demokratik kurumlarına olan sarsılmaz desteğimizin bir kez daha altını çiziyoruz." dedi.

Sözcü Nauert, 15 Temmuz'un birinci yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama şu ifadelere yer verdi: "Bir yıl önce Türkiye'nin tüm kesim ve siyasi görüşlerine mensup, cesur ve adanmış vatandaşları bir darbe girişimine karşı demokrasilerini savundu. ABD olarak Türkiye'nin demokrasisine ve demokratik kurumlarına olan sarsılmaz desteğimizin bir kez daha altını çiziyoruz. Darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı, yaralananlara şifalar diliyoruz."

ZOR ZAMANLARDA DAHA FAZLA SESE İHTİYAÇ VAR

"Bugün ABD, demokratik toplumlarının hak ve özgürlüklerini muhafaza etmek için sokaklara çıkanların cesaretini takdir etmektedir." diyen Sözcü Nauert, demokrasinin savunulmasının tahammül, tolerans, farklı fikirler ve temel özgürlüklerin korunmasını gerektirdiğini kaydetti. Nauert ayrıca, "Temel özgürlükler üzerindeki kontrolün demokratik toplumun esaslarına zarar vereceği" ve "zor zamanlarda daha fazla sese ihtiyaç olduğu" açıklamalarını yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun