Londra'da 15 Temmuz Anma Etkinliği'ni PKK Yandaşlarından Engelleme Girişimi

Londra'da UETD İngiltere şubesinin 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlediği Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğini PKK yandaşı 50 kişi engellemek istedi.

Londra'da 15 Temmuz Anma Etkinliği'ni PKK Yandaşlarından Engelleme Girişimi
Londra'da 15 Temmuz Anma Etkinliği'ni PKK Yandaşlarından Engelleme Girişimi admin
Bu içerik 436 kez okundu.

Londra'nın Walthamstow semtinde Avrupalı Türk Demokratlar Derneği'nin (UETD) İngiltere şubesinin, "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliğine PKK yandaşları müdahale etmeye çalıştı.

15 Temmuz şehitlerini anmak için aralarında Türkiye Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Başkonsolos Çınar Ergin, Diyanet İşleri Müşaviri Mahmut Özdemir, UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya'nın da bulunduğu 400 kişinin katıldığı etkinliğin yapıldığı binaya 50 kişilik PKK yandaşı grup girmeye çalıştı.

İngiltere polisinin, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinin düzenlendiği belediye binasının bahçesinde toplanan PKK sempatizanı gruba uzun süre müdahalede bulunmaması etkinliği yapan Türk vatandaşlarının tepkisine yol açtı.

Grup, etkinliğin yapıldığı binaya yabancı cisimler atarken, bir İngiliz polisi atılan bir taşla bacağından yara aldı.

Etkinliğe katılanlar Türk vatandaşları ile grup arasında kısa süren bir arbede yaşandı. Çıkan arbeye müdahale eden polis, 50 kişilik gruptan 3, etkinliğe katılan Türk vatandaşlarından da 2 kişiyi gözaltına alırken, etkinlik polis güvenliğinin arttırıldığı binada devam etti.

Etkinliğin yapıldığı bina çevresinde güvenlik önlemleri arttırılırken, vatandaşların binanın dışına çıkmasına izin verilmedi. 

Avrupalı Türk Demokratlar Derneği'nin düzenlediği 15 Temmuz anma etkinliği, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın seslendirilmesiyle başladı. Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç etkinliğe tele-konferansla katılarak birlik beraberlik mesajını iletti. Etkinlikte ilahiler okunarak dualar edildi. 

Londra 15 Temmuz anma İngiltere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun