2017 EKPSS-Kura Tercih Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM 2017 EKPSS kura ile yerleştirme tercih kılavuzunu yayımladı. EKPSS puanıyla lisans, önlisans, lise ve ilköğretim mezunu toplam 2 bin 545 engelli memur ataması gerçekleştirilecek.

2017 EKPSS-Kura Tercih Kılavuzu Yayımlandı
2017 EKPSS-Kura Tercih Kılavuzu Yayımlandı admin
Bu içerik 779 kez okundu.

Engellilerin devlet memurluğuna yerleştirilmesi için ÖSYM tarafından gerçekleştirilen EKPSS puanına göre kura ile tercih işlemleri kılavuzu yayımlandı. 

Kılavuzda kadrolar, kadrolar için aranan nitelikler ve kurum kontenjanları yer alıyor. Memur kadrolarına yerleştirme, merkezi olarak ÖSYM tarafından yapılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı arasında imzalanan protokole göre ÖSYM tarafından yapılan EKPSS kura ile yerleştirme engellilerin devlet memurluğuna alınmalarına yönelik gerçekleştiriliyor.

2017 EKPSS kura kontenjanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı engelli memur alımı için belirlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı lisans mezunu bin 348, önlisans mezunu 507, lise mezunu 444, ilköğretim mezunu 246 engelli memur alımı yapacak. 

Toplam 2 bin 545 kadroya engelli memur ataması için tercih tarihleri 12-21 Temmuz 2017 olarak belirlendi. 

Engelli memur atamaları Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına gerçekleştirilecek.

Engelli memur adayları, kılavuzda yer alan kadroları 2016-EKPSS’ye girme ya da 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olma koşuluna göre tercih yapabilecek.

Kadrolara yerleştirme, ortaöğretim mezunu kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans mezunu kadrolar için EKPSSP2 puanı, lisans mezunu kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler alınarak gerçekleştirilecek. 

İlköğretim düzeyi kadrolar için yerleştirme 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41.
maddesi hükümleri çerçevesinde yapılacak tercihlere göre kura usulü ile yapılacak.

EKPSS kura tercihleri 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında internetten ÖSYM’ye bildirilecek. İnternetten tercih işlemleri 21 Temmuz 2017 günü, saat 23.59’a kadar yapılabilecek. 

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar Tablo-1, ortaöğretim düzeyi kadrolar Tablo-2, ön lisans düzeyi kadrolar Tablo-3, lisans düzeyi kadrolar Tablo-4’te yer alıyor.

EKPSS/Kura 2017 tercih işlemleri nasıl yapılacak?

ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresindeki “TERCİHLER” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanında T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle giriş yapılarak en fazla 30 kadro tercih edilerek yapılacak.

2017 EKPSS-Kura Tercih Kılavuzu

EKPSS kura tercih EKPSS ÖSYM engelli memur atamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun