Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL Açıklaması

15 Temmuz anma etkinliklerinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, OHAL'in yakın zamanda kalkabileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL Açıklaması admin
Bu içerik 307 kez okundu.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Etkinliklerinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL'in yakın zamanda kalkabileceğini belirtti. Cumhurbaşkanı konuşmasında Adalet Yürüyüşüne de değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması şöyle:

''FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ekonomimizi de hedef alıyordu. Özellikle Batılı dostların muhataplarını doğru tasnif edemediğini görüyorum. G20 için Hamburg'taydık Hamburg yanıyordu, yıkılıyordu. Niye? Biz de G20 yaptık ama bizim G20'mimizde en ufak bir gürültü patırtı olmadı. Biz attığımız adımlarda dürüst olduk, samimi olduk, kararlı olduk, işimizi bilerek yaptık. Şimdi lütfen sizler de temsilcisi olduğunuz ülkelerde şunu kendi ülkelerinize anlatmanızda fayda var; Türkiye güvenli bir limandır.

Türkiye anlatıldığı gibi, basın özgürlüğü olmayan bir ülke değildir. Basında sınırsız bir özgürlük olamaz. Basın ülkeyi tahrik etmek için çalışıyorsa onlar için yargı var. Bizim bakanlarımıza dahi konuşma imkanı vermeyecek kadar Batı engelleyicidir. Holandayı biliyorsunuz Belçika öyle...Niye? Düşünce özgürlüğünden korkuyorlar.

İşte buyurun 25 gün yürüdüler. Hükümetimizin güvencesinde yürüdüler. Mitinglerini de yaptılar. Herhangi bir şey olmadı. Hala bu hükümete siz 'Ülkede güvenlik yok' diyemezsiniz, insan utanır. Hala OHAL'le uğraşıyorlar, OHAL olmasa bu adımlar o kadar kolay atılamazdı.

Biz 250 vatandaşımızı 1 yıl önce kaybettik. İşte dün kabristanlarını dolaştık. Aileleriyle görüştük, acı onlarda. 2 bin 193 vatandaşımızı gazi olarak aramızda saklıyoruz. Bütün bunlar ortadayken ne yapcağız? OHAL'i kaldır bildiklerini okusunlar. Silahlı kuvvetlerimizi ele geçirmeye çalışmışlardı. 40 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak bu neticeyi almışlardı. Dün bir mülakat verdim, bana diyorlar ki 'Ne zaman bitecek?'. Bu iş tamamen bittiği zaman bitecek.

Bir başka konu PKK/YPG. Mücadele ettiğimiz başka konu.

Türkiye terörle mücadelesini başka bir ülkenin riayet etmediği ölçüde hukuk devleti sınırları içinde yürüttü yürütecektir. Operasyonlar ve yargılamalar tüm dünyanın gözü önünde yapılmaktadır.

Şu anda Türkiye'nin ana muhalefeti ve PKK'nın arkasında olduğu muhalefet gittikleri her yerde bu hükümetin aleyhinde her yalanı yanlışı söylüyorlar. 15 Temmuz'da havalimanında kaçıp giden bir muhalefetin başı var. Şu anda konuşuyor ve 'kontrollü darbe' diyor. Havalimanından kaçacaksın Bakırköy Belediye Başkanının evinde kontrollü darbeyi izleyeceksin. Biz havaalanına indiğimizde F16'lar üstümüzden uçuyordu. Çünkü bize kaçmak yakışmazdı. Lider bir taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır diye bizde güzel bir söz var. Öyle tüm hükümet seni koruma altına alacak yollarda yürüyecek karavanlarda geçireceksin sonra 'Adalet Yürüyüşü yaptık.' OHAL'in çok da uzak olmayan bir gelecekte kalkması mümkün.''

cumhurbaşkanı erdoğan 15 temmuz anma etkinlikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun