Danıştay Başkanlığına yeniden Zerrin Güngör seçildi

4 yıldır Danıştay Başkanlığı yapan ve aktif görev süresi tamamlanan Zerrin Güngör, yeniden Danıştay Başkanı seçildi.

Danıştay Başkanlığına yeniden Zerrin Güngör seçildi
Danıştay Başkanlığına yeniden Zerrin Güngör seçildi Kerem Çelik
Bu içerik 274 kez okundu.

Zerrin Güngör'ün 4 yıl önce seçimle geldiği görev süresinin dolması nedeniyle Danıştay Genel Kurulun tarafından yeni Başkanın belirlenmesi için seçim yapıldı.

Danıştay Üyelerinden Nizamettin Kalaman ile Başkanlık görevi için yarışan Zerrin Güngör, seçimin ilk turunda aldığı 71 oyla 4 yıl daha başkanlık görevini sürdürme hakkını elde etti. Nizamettin Kalaman ise 19 oy alırken, seçimde 23 oy boş, 5 oy geçersiz sayıldı.

Zerrin Güngör Kimdir?

Güngör, 20 Mart 1955'te Kırşehir'de dünyaya merhaba dedi. Ankara İktisadi ve  Ticari İlimler Akademisinden 1976 yılında mezun olan Zerrin Güngör, Maliye Bakanlığı Vergiler Temyiz Komisyonu Raportörlüğü, Bolu ve Ankara Vergi Mahkemesi üyeliği görevlerinde bulundu.
 
Zerrin Güngör, 1985 yılında Danıştay Tetkik Hakimliğine, 1999'da Danıştay Savcılığına atandı. Danıştay Üyeliğine 12 Haziran 2008'de seçilen Güngör, 12  Haziran 2012'den bu yana Danıştay Başkanvekilliği görevini yürütürken 18 Temmuz 2013'te, yaş haddinden emekliye ayrılan Hüseyin Karakullukçu'nun yerine Danıştay Başkanlığına seçildi.

Danıştay Zerrin Güngör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun