Fırat Çakıroğlu Davası 18 Temmuz'a Ertelendi

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bıçaklanarak öldürülmesi davası sanık avukatlarının ek süre talebiyle 18 Temmuz 2017 tarihine ertelendi.

Fırat Çakıroğlu Davası 18 Temmuz'a Ertelendi
Fırat Çakıroğlu Davası 18 Temmuz'a Ertelendi admin
Bu içerik 589 kez okundu.

2015 Şubat'ta İzmir Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları sorumlusu Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun fakültenin yanında iki zıt görüşlü öğrenci grubu arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülmesi nedeniyle bugün görülen duruşmada davanın 18 Temmuz'a ertelenmesine karar verildi.

2015 yılı Şubat ayında Ege Üniversitesi'nde, ülkücü öğrenciler ile savcılık iddianamesinde 'PKK/KCK gençlik örgütlenmesi YDG-H üyeleri' olarak adlandırılan öğrenci grubu arasında çıkan kavgada bıçaklanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları sorumlusu Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmişti. Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah S.'nin tutuklu 31 kişinin de tutuksuz yargılandığı toplam 32 kişi hakkında dava açıldı.

 Fırat Yılmaz Çakıroğlu davası İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki bugün görüldü. Duruşmada tutuklu sanık N.S, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu her iki tarafın avukatları yer aldı. 
 
Bugün görülen duruşma duruşmada savcı ek mütalaa verdi. Önceki duruşmada savcı mütaalasında sanıklardan N.S. hakkında 'kasten adam öldürmek, örgüt adına suç işlemek, örgüt üyeliği ve yaralama' olmak üzere 4 suçtan müebbet ile 69 yıl cezalandırılması, sanıklar İ.B. ve S.Y. hakkında 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları, 29 sanık hakkında 'birden fazla kişiyi yaralama' suçundan beraatlerinin verilmesini talep edildi. 

Bugün görülen duruşmada savcının ek mütalaasında olayın meydana geldiği kafenin sahibi F.K. şikayetçi olmaması nedeniyle sanıklar hakkında kamu davasının düşürülmesi yer aldı. 

Mahkeme karar verilmeden önce savcı ek mütalaasına karşı savunmaların hazırlanması için sanık avukatlarına süre verirken, sanık N.S.'nin tutuklu olarak kalmasına ve davanın 18 Temmuz'a ertelenmesine karar verdi. 

İzmir Adliyesi önünde konuşan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, "Oğlumun böyle bir grubun içinde olmasından dolayı onunla gurur duyuyorum. Ben de böyle bir grubun içinde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Şu anda yeni dönemde tercih yapacak olan tüm milliyetçi ve Fırat'ı seven her öğrencinin, Ege Üniversitesi'ni tercih etmesini istiyorum. İnşallah kısa sürede karar da açıklanır ve Fırat yattığı yerde huzura erer" ifadelerini kullandı.

 

Fırat Çakıroğlu Ege Üniversitesi İzmir Adliyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun