Meral Akşener’den TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a çok sert mektup…

MHP'nin muhalif isimlerden Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kendisine "Meral Kılıçdaroğlu" dediğini dile getirerek Kahraman'a hitaben yazdığı mektupta çok sert sözler kullandı.

Meral Akşener’den TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a çok sert mektup…
Meral Akşener’den TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a çok sert mektup… Kerem Çelik
Bu içerik 362 kez okundu.

Yeni kurulacak siyasi partinin genel başkanı olacağı konuşulan Meral Akşener, İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeği sırasında TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kendisi hakkında "Meral Kılıçdaroğlu" dediğini dile getirerek Kahraman'a hitaben bir mektup yazdı.

Kaleme aldığı mektubunda Meclis Başkanı Kahraman için çok sert ifadeler kullanan Meral Akşener, "İftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma" ifadelerini kullandı.

İşte Akşener'in mektubunda yer alan ifadeler:

"İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine “Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” dediğinizi esefle öğrendim.

Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi.

İslami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak, hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak, en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış.

Sizinle 28 Şubat döneminde aynı bakanlar kurulunda birlikte görev yapmıştık.

Eşim ile hemşeri olmanız nedeniyle bana ”gelinimiz” derdiniz.

Anlaşılan siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk örf ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız.

Mübarek Ramazan ayında, iftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?

Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?"

Meral Akşener İsmail Kahraman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun