LYS Sonuçlarının Açıklanma Saati Şaşkınlık Yarattı

ÖSYM LYS sonuçlarının açıklanma saatini yayımladı. Bugün açıklanacak LYS sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler sonuçların açıklanma saatine şaşırdı.

LYS Sonuçlarının Açıklanma Saati Şaşkınlık Yarattı
LYS Sonuçlarının Açıklanma Saati Şaşkınlık Yarattı admin
Bu içerik 324 kez okundu.

Üniversite öğrenci adayları tarafından merakla beklenen 2017 LYS sonuçlarının açıklanma saati ÖSYM tarafından duyuruldu. Dün ÖSYM sayfasından yayımlanan LYS sonuç açıklanma saati üniversite adaylarında şaşkınlık yarattı. LYS sonuçlarının saat 23.59'da erişime açılacağını düşünen adaylar tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgiye göre LYS sonuçları 11 Temmuz 2017 tarihinde ve saat 23:59'a kadar açıklanacak. ÖSYM sınavların sonuçlarını genelde saat 17.00'dan sonra açıklıyor. Bu kez farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sonuçları 23:59'a kadar açıklanacağı bilgisini paylaştı. 

2017 LYS sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sisteminden öğrenilebilecek. LYS sonuçlarının belli olmasının ardından LYS tercih başvuruları başlayacak. 22 Haziran'da yayımlanan LYS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre yapılacak LYS tercihleri 18 Temmuz – 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM'ye bildirilecek.

ÖSYM resmi internet sitesinde LYS tercih işlemleriyle ilgili şu bilgi yer aldı:  

''Tercih süresi, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.''

LYS sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr/ adresli ÖSYM sonuç açıklama sayfasında yer alacak.

 

lys sonuç ösym lys
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun