AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu'nu siyasete saygılı olmaya davet ediyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) sözcüsü Mahir Ünal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Maltepe'de gerçekleştirdiği Adalet Mitingi'yle ilgili olarak, "Kılıçdaroğlu'nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Tehlikeli bir oyun oynamaktadır" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu'nu siyasete saygılı olmaya davet ediyorum
AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu'nu siyasete saygılı olmaya davet ediyorum Kerem Çelik
Bu içerik 284 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal bugün bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul yürüyüşü ve dün gerçekleştirdiği Adalet Mitingi'ne değinerek başlayan Ünal, şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu'nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynamaktadır.Seçilmiş meşru hükümeti, gayri meşru edemez, bu millet de buna izin vermez. Sayın Kılıçdaroğlu bu milleti sokakla korkutacaksa bu millet 15 Temmuz cehennemini yaşamış ve tanklara göğsünü siper etmiş bir millettir. Meşru siyaset içerisinde, milli iradenin tecelligahının TBMM olduğunu bilerek siyaset yapmalıdır. Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının CHP'sinin bilmesi gerekir ki, sandıktan 25 milyon oyla çıkmış iradeyi yok saymak faşizmdir. Adalet sokakta aranmaz, sandığı ve seçimi yok sayan, isyan çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, topluma bir anarşizm sunmaktadır."

81 İLDE VALİLİKLER, MİLLETVEKİLLERİ KABİR ZİYARETLERİNE BULUNACAK

Basın toplantısında 15 Temmuz etkinliklerine ilişkin bilgiler de veren Mahir Ünal, "15 Temmuz etkinlikleri yarın itibariyle başlıyor. Cumhurbaşkanlığımız ve onun dışında tüm toplumsal kesimlerin kendi etkinlikleri var. Biz de kendi etkinliklerimizi yapıyoruz. Biz de Ak Parti olarak kendi etkinliklerimizi, anma törenlerimizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleşen etkinliklerimize katılacağız. Yarın Sabah 81 ilde valilikler, milletvekilleri kabir ziyaretlerine bulunacak. Ondan sonra da devam edecek. Cumhurbaşkanlığımız sanıyorum, ana çerçeveyi kamuoyu ile paylaştı" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Mahir Ünal 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun