TSK: Gri listedeki PKK'lı terörist teslim oldu

TSK, Siirt'e bağlı Pervari ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'dan kaçan ve ismi gri listede bulunan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

TSK: Gri listedeki PKK'lı terörist teslim oldu
TSK: Gri listedeki PKK'lı terörist teslim oldu Kerem Çelik
Bu içerik 403 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 09 Temmuz 2017 tarihinde meydana gelen yurt içi olaylara ilişkin bilgilendirme amaçlı bir açıklama metni yayımladı. Açıklama metninde, Siirt'in Pervari ilçesinde, PKK'dan kaçan ve ismi gri listede olan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu kaydedildi.

Diğer yurt içi gelişmeler ise şöyle: 

Şırnak/Beytüşşebap'ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen 1 sığınak içerisinde, 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte 60 adet fişeği ele geçirildi.

Hakkari/Şemdinli'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen 1 sığınak içerisinde, 11 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 425 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 1 adet tüp ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirildi. Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında, mutfak tüpü ile güçlendirilmiş 1 adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri pkk terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi