Trump: Putin'e baskı yaptım şiddetle inkar etti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Almanya'da gerçekleşen G-20 zirvesinde Rus mevkiidaşı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Trump: Putin'e baskı yaptım şiddetle inkar etti
Trump: Putin'e baskı yaptım şiddetle inkar etti Kerem Çelik
Bu içerik 339 kez okundu.

Donald Trump, Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleşen G-20 liderler Zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmeye ve zirveye dair kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Donald Trump, "G 20 Zirvesi ABD için büyük bir başarıydı. ABD'nin yaptığı birçok kötü ticaret anlaşmasını düzeltilmesi gerekiyor. Bu bitirilecek" ifadelerini kullandı.

BASKI YAPTIM ŞİDDETLE İNKAR ETTİ

Başkan Başkan Donald Trump, Ülkesindeki başkanlık seçimlerinde Rus müdahalesine ilişkin olarak, "Başkan Putin'e iki kez seçim için Rus karışıklığı konusunda baskı yaptım. Şiddetle inkar etti" dedi.

Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile biraraya geldiği toplantıda yaptırımların kararına ilişkin, "Putin'le gerçekleştirdiğim görüşmede yaptırım konusunu tartışmadık. Ukrayna ve Suriye problemleri çözülene kadar yaptırım uygulanmayacak" şeklinde konuştu.

SURİYE İÇİN BİR ATEŞKES ANLAŞMASI MÜZAKERE ETTİK

ABD lideri Trump, Suriye krizine ilişkin ise, "Suriye'nin hayatlarını kurtaracak bir ateşkes anlaşmasını müzakere ettik. Şimdi Rusya ile yapıcı bir şekilde çalışmaya başlamanın zamanı" dedi.

Donald Trump ABD Rusya Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun