Maltepe miting alanına OHAL'in bitirilmesini talep eden dev bir dilekçe konuldu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İstanbul Maltepe'de gerçekleştirileceği Adalet Mitingi'nin için hazırlık çalışmaları devam ederken, miting yapılacağı meydana bir çok konuyu ele alan dev bir dilekçe konuldu.

Maltepe miting alanına OHAL'in bitirilmesini talep eden dev bir dilekçe konuldu!
Maltepe miting alanına OHAL'in bitirilmesini talep eden dev bir dilekçe konuldu! Kerem Çelik
Bu içerik 373 kez okundu.

Miting alanının üzerine konulan dilekçede, "Adaletin tecelli ve tesis edeceğine inanmak için OHAL'in bitirilmesini, KHK sürecinin sonlandırılmasını, haksız ve hukuksuz yargı kararlarının derhal gözden geçirilmesini ve sağlık sorunları yaşayan tutukluların durumlarının iyileştirilmesini toplum vicdanı adına talep ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

Maltepe Parkı’nda gerçekleştirilecek Adalet Mitingi'ne yaklaşık 1 buçuk milyon kişinin katılmasının beklenirken, alanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı platformun yapımı tamamlandı. Miting alanının çevresine dev LED ekranlar yerleştirildi. Alanın çevresi Türk bayrakları ve “ADALET” yazan flama ve dövizlerle süslendi. Ayrıca alan içinde yapımına dün başlanan uzun tutukluk süreçleri, sağlık sorunları olup da cezaevlerinden tahliye edilmeyenlerle ilgili dev dilekçe “İlgili makama” şeklinde yazıldı.

İşte o dilekçe:

"Pek çok devlet memuru, gazeteci ve akademisyenin yaygın ve muğlak kanıtlara dayanarak tutuklanmaları, gereğinden uzun tutuklu yargı süreçlerine maruz kalmaları ve açlık grevi yapan insanlara bile reva görülen vicdan yaralayıcı insani değerlerden uzak uygulamalar derhal son bulmalıdır. Yargının bağımsızlığına siyasi erklerin iyi niyetlerine, adaletin tecelli ve tesis edeceğine inanmak için OHAL’in bitirilmesini, KHK sürecinin sonlandırılmasını, haksız ve hukuksuz yargı kararlarının derhal gözden geçirilmesini ve sağlık sorunları yaşayan tutukluların durumlarının iyileştirilmesini toplum vicdanı adına talep ediyoruz.

TürkiyeyiZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Adalet Mitingi Maltepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun