Putin: Trump TV'de göründüğünden çok farklı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya'da gerçekleşen G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile ilk kez yüz yüze görüşmesinin ardından yaptığı açılamada, "Trump TV'de göründüğünden çok farklı biri" dedi.

Putin: Trump TV'de göründüğünden çok farklı
Putin: Trump TV'de göründüğünden çok farklı Kerem Çelik
Bu içerik 343 kez okundu.

Hamburg'da bir basın toplantısı düzenleyen Vladimir Putin, Amerikan mevkiidaşı hakkında övgü dolu sözler kullanarak, "Trump ile özel ilişki kurduk, ABD Başkanı karşısındaki kişiyi makul bir şekilde algılıyor, hızlı analiz ediyor. Trump TV'de göründüğünden çok farklı biri" diye konuştu.

Ülkesinin ve ABD'nin spekülasyonları önlemek için siber güvenlik alanında ortak çalışma grubu kuracağını kaydeden Vladimir Putin, "Trump Hamburg'daki görüşmemizde Rusya'nın ABD'deki seçimlere 'müdahale' konusunda birçok kez soru sordu, verilen yanıtlara kulak verdi. Trump, Rusya'nın seçimlere müdahale etmemiş olması ile ilgili gerekçelerimizi dinledi ve kabul etti. Eğer ilişkilerimizi Hamburg'daki görüşmedeki gibi kurarsak Rusya ile ABD arasında işbirliği sağlamış oluruz" değerlendirmesi yaptı.

Suriye'deki rejimin kaderine Suriye halkının karar vermesi gerektiğinin altını çizen Putin, "Rusya birçok Kürt oluşumu ile temas halinde bulunuyor ancak bu oluşumlara silah teslimatları konusunda ABD çok önde. Suriye'deki gerilimi azaltma bölgeleri, ülkenin bütünlüğünü sağlayacak sahaların prototipi olmalı" şeklinde görüş bildirdi.

Rus lider Putin, Suriye de çatışmasızlık bölgelerine yoğunlaştıklarını ve bunu Türkiye olmadan yapamayacaklarını kaydetti.

Vladimir Putin, bir medya mensubunun kendisine yönelttiği 'Rusya ile ABD ilişkileri, Trump randevsundan sonra krizden çıkmayı başarabilir mi?' sorusuna, "Bunu umuyorum, belli bir takım ilerlemeler kaydedildi" sözleriyle cevap verdi.

Vladimir Putin Donald Trump Rusya G20 ABD Almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun