Ümit Özdağ yeni kurulacak siyasi partinin genel başkanını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) ihraç ediltikten sonra parti yönetimine karşı oluşan muhalif grubun başını çeken bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, kurulacak yeni partinin genel başkanının Meral Akşener olacağını açıkladı.

Ümit Özdağ yeni kurulacak siyasi partinin genel başkanını açıkladı
Ümit Özdağ yeni kurulacak siyasi partinin genel başkanını açıkladı Kerem Çelik
Bu içerik 305 kez okundu.

Muhalif ismlerinden Ümit Özdağ, yeni kurulacak siyasi partinin genel başkanınının Meral Akşener olacağını kişisel Facebook hesabından duyurdu. Ümit Özdağ açıklamasında, "Önümüzdeki başkanlik seçiminde, Türk Milliyetçilerinin siyasi tasfiyesini engellemek ve milli olan herkesi kapsayan merkezi, iktidara taşımak amacı ile Meral Akşener hanım ile yeni bir parti kurmaya karar verdik. Bu partinin genel baskani Meral Akşener'dir. Ülke uçurumun kıyısinda iken, benlik davası yapmam kabul edilemez.Bütün Türk Milliyetçileri ve milli güçler hep birlikte, ülkemizi uçurumdan kurtarmak amacı ile bu birleşmeyi gerçekleştirmek zorundadır. Şimdiye kadar bana vermiş olduğunuz destek için çok teşekkür ederim.Artık hep birlikte iktidar yürüyüşü için hazırlanmaya başlayabiliriz. Bu yol şimdiye kadar yürüdüğümüz yoldan daha çetin olacak ancak başaracağız. Allah yardımcımız olsun" ifadelerine yer verdi.

YENİ PARTİ KURULMASIYLA İLGİ ÇALIŞMALAR BAŞLAMIŞTIR

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, 2 gün önce yeni siyasi parti kurulmasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Yeni bir milli merkezi teşkil edecek siyasi parti oluşumu ile ilgili çalışmalar başlamış durumdadır. Yeni bir partiden bahsediyorum. Bugün kadro çalışmaları, program çalışmalarıyla ilgili bilgi verebilecek durumda değilim. Zamanı geldiğinde onları da paylaşırız" demişti.

KURUCU İSİMLER ARASINDA MANSUR YAVAŞ'IN DA OLACAĞI İDDİA EDİLİYOR

Öte yandan yeni kurulacak siyasi partinin kurucu üyeleri arasında; Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, eski Ülkü Ocakları genel başkanları Müsavat Dervişoğlu, Servet Avcı gibi isimlerde yer alıyor.

Kurucu üyeler arasında MHP'den ayrılarak CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş'ın da olacağı konuşuluyor.

Ümit Özdağ Meral Akşener MHP siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun