Hülya Koçyiğit'ten Adalet Yürüyüşü açıklaması!

Türk sinemasının ünlü isimlerinden Hülya Koçyiğit, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki göstermek amaçlı başlattığı Adalet Yürüyüşü'yle ilgili olarak "beni heyecanlandırmıyor" dedi.

Hülya Koçyiğit'ten Adalet Yürüyüşü açıklaması!
Hülya Koçyiğit'ten Adalet Yürüyüşü açıklaması! Kerem Çelik
Bu içerik 1282 kez okundu.

Sağlık kontrolleri sırasında A-akciğer kanseri teşhisi konulan ve ABD'ye giderek ameliyat olan Koçyiğit, geçtiğimiz günlerde yurda dönmüştü. Koçyiğit, sağlık durumu ve gündeme ilişkin konular hakkında Hürriyet'ten İpek Özbey'e konuştu.

BENİ HEYECANLANDIRMIYOR

Yeşilçam efsanesi, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bir ‘adalet’ yürüyüşü başlattı. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Özellikle kendi canlarını yakan bir vakanın üzerine yürümeleri beni heyecanlandırmıyor. Ama ülke adına yaşadığımız bir olaydan sonra Yenikapı buluşması gibi bir toplanma olsaydı, koşturarak oraya giderdim. Ama bugün sadece Enis Berberoğlu için yürüyüp adalet istiyoruz demek eksik geliyor bana" ifadeleriyle cevap verdi.

DEMOKRATİK HAKLARIDIR

"Bu da bir demokratik hak değil mi ama?"sorususunu ise içtenlikle cevap veren Hülya Koçyiğit; "Kesinlikle, çok haklılar. Demokratik haklarıdır, yürüyecekler, adalet isteyecekler. Ona bir şey demiyorum. Ülke adına yaşadığımız bir acının, korkunun ya da dışarıdan bir baskının ardından böyle bir şey yapılmasını isterdim." diye konuştu. Eşi Selim Soydan ise aynı soruya; "Çünkü bugün o yapılan yürüyüş ötekilerin ekmeğine yağ sürüyor" şeklinde cevap verdi.

Hülya Koçyiğit CHP Adalet Yürüyüşü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun