Ordu'da Doktor Hasta Yakını Tarafından Sıra Kavgası Nedeniyle Darp Edildi

Ordu’da bir özel hastanede görev yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Yalman, tedavi ettiği bir hastanın yakını tarafından darp edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. Yalman “Neden ne olursa olsun bu olmamalı. Biz ne ara böyle olduk, ne oldu bize, neyimizi kaybettik, neyimizi bulamıyoruz?” dedi.

Ordu'da Doktor Hasta Yakını Tarafından Sıra Kavgası Nedeniyle Darp Edildi
Ordu'da Doktor Hasta Yakını Tarafından Sıra Kavgası Nedeniyle Darp Edildi Orkun
Bu içerik 222 kez okundu.

 

Ordu’da bir özel hastanede görevli Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Yalman’ın başına talihsiz bir olay geldi. Geçtiğimiz haftasonu gerçekleşen olayda Dr. Yalman, bir hastasını muayene ettiği anda, başka hasta yakını içeri girerek sıra için öncelik istedi. Dr. Yalman ise, o sırada başka bir hastayla ilgilendiği için biraz beklemeleri gerektiğini söyledi. Daha sonra hasta yakını, doktoru darp etti. Dr. Yalman, hasta yakını hakkında şikayet duyurusunda bulundu.

Dr. Bülent Yalman, yaşadığı anları şöyle aktardı:

“Bir hasta yakını tarafından kendi hastasını muayene ederken maalesef saldırı, şiddet ve hakarete uğradım. Neden ne olursa olsun bu olmamalı. Biz ne ara böyle olduk, ne oldu bize, neyimizi kaybettik, neyimizi bulamıyoruz? Bana yapılan bu hareket benim şahsımda önemli değil tabii gururum incindi bu da önemli değil. Ama bir hekim senin hastanı muayene ediyor ve sen onun arkasından sinsice saldırıp çenesine bütün gücünle okkalı bir aparkat çıkarabiliyorsun. Yargı gerekeni yapacak buna inanıyorum, ama artık bu son bulsun. Doktor, hemşire ya da herhangi bir sağlık personeli dövmekle ne kazanıyorsunuz. Yapmayın bizler sizler için varız, sizlere hizmet etmekten, size şifa olmaktan çok mutlu oluyoruz. Sonrasında gelip binlerce özür dileyip hatalıydım diyerek bu mesele kapatılabilir mi? Bu kadar basit mi? Ne olur şiddetiniz artık dursun.”

ORDU TABİPLER ODASI BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt da olay ile ilgilli olarak şu açıklamayı yaptı:

“Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Sürekli ifade ediyoruz; bir an önce çalışma koşullarımızın daha güvenli hale getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl bu yola başvururlar onu da anlamakta zorlanıyoruz. Ama inanıyoruz ki; sağduyulu halkımızın ülke gündeminde sürekli yerini alan bu sorunları çözmede bizimle birlikte yer alacağına ve yanımızda olduğuna inancımız tamdır. Bu inançla meslektaşımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz”.

 

ordu kavga hastane bülent yalman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!