Manisa'da Zehirlenen Askerlere Yemek Veren Şirketten Açıklama

Geçtiğimiz günlerde üst üste yaşanan Manisa’daki askerlerin gıda zehirlenmesi vakası ile ilgili olarak yemek şirketinden açıklama yapıldı. Rota Yemekçilik, yaptığı açıklamada “Ortada henüz, herhangi bir tarafın sorumluluğunu ortaya koyan bilimsel bir rapor yok” denildi.

Manisa'da Zehirlenen Askerlere Yemek Veren Şirketten Açıklama
Manisa'da Zehirlenen Askerlere Yemek Veren Şirketten Açıklama Orkun
Bu içerik 270 kez okundu.

 

Manisa’da geçtiğimiz günlerde 731 askerin gıda zehirlenmesi vakası ile hastanelere kaldırılması sonucunda Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Rota Yemekçilik A.Ş.’nin Manisa şubesi yetkilileri gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında firmanın temsilcisi Veysel Ahmet Gürcüm ile birlikte 3 gıda mühendisi, aşçı ve yardımcıları da bulunuyor.

Rota Yemekçilik A.Ş. ilgili konuyla alakalı olarak bir açıklama yayınlandı.

İlgili açıklama şöyle:

“Öncelikle bu durumu yaşayan tüm askerlere ve ailelerine geçmiş olsun diliyoruz. Babalar gününde böyle hadisenin yaşanmış olması bizi derinden üzmüştür. Rota Yemekçilik 2005 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. Şirketin yaklaşık iki bin 500 çalışanı bulunuyor. Birçok kuruma sunulan tüm yemekler, sağlık koşullarına uygun büyük bir titizlikle hazırlanıyor. Ortada henüz, herhangi bir tarafın sorumluluğunu ortaya koyan bilimsel bir rapor yok. Laboratuvar sonuçları gelmediği halde şirketin bu kadar baskıya ve ithama maruz kalması üzüntü verici. Sayın Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın açıklamasını önemli görüyoruz. Sayın Bakan Işık, yemediği halde etkilenenlerin olduğunu açıkladı. Yine Sayın Bakan açıklamasında ‘Sadece yemekten zehirlenenler vakası olarak değerlendirmiyoruz, tüm ihtimalleri hesaba katan bir çalışmayı yürütüyoruz’ diyor. Ortaya çıkacak laboratuvar sonuçları durumu tüm açıklığı ile ortaya koyacaktır. Ayrıca, geçen Mayıs ayında Kredi Yurtlar Kurumu ve Kırkağaç Kışlası’nda da zehirlenme vakaları yaşanmıştır. Ki bu kurumlara şirketimiz yemek vermiyor”

manisa gıda zehirlenmesi açıklama rota yemekçilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!