Alperen Ocakları'ndan LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne Açık Tehdit: "Yürütmeyeceğiz"

Alperen Ocakları, LGBTİ’nin yapacağı ‘Onur Yürüyüşü’ hakkında açıklama yaparak ‘yürütmeyiz’ dedi. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, yaptığı açıklamada “Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz. Yürütmeyeceğiz” dedi.

Alperen Ocakları'ndan LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne Açık Tehdit:
Alperen Ocakları'ndan LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne Açık Tehdit: Orkun
Bu içerik 273 kez okundu.

 

25 Haziran tarihinde gerçekleştirilmesi düşünülen LGBTİ Onur Yürüyüşü ile ilgili bir tartışma yaşandı. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, “Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz. Yürütmeyeceğiz” diyerek tepkisini gösterdi.

Mican açıklamalarına şöyle devam etti: “Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya”

Daha önce Mican hakkında, LGBTİ’lere yönelik yaptığı tehditvari söylemlerden sonra dava açılmıştı. Geçen senenin aynı döneminde yapılan 14’üncü Onur Yürüyüşü öncesinde de Mican “Her şeyi göze aldık, direkt yürüyüşü engelleyeceğiz” açıklamasını yapmıştı.

"MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

Mican’ın geçen sene ilgili yürüyüş ile yaptığı açıklaması şöyleydi:

“İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek Kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak terbiyesizliğe soyunmasınlar. Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa’nın ’Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.’ Veciz beytini hatırlatırız. Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir”

alperen ocakları lgbti kürşat mircan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!