PKK/PYD Terör Örgütünden Sivil Katliamı: 4 Ölü 20 Yaralı Var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Suriye’nin Halep şehrinin kuzeyinde bulunan Mare ilçesine PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 4 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi. Ayrıca saldırıda 20 kişinin yaralı olduğu kaydedildi.

PKK/PYD Terör Örgütünden Sivil Katliamı: 4 Ölü 20 Yaralı Var
PKK/PYD Terör Örgütünden Sivil Katliamı: 4 Ölü 20 Yaralı Var Orkun
Bu içerik 455 kez okundu.

 

Suriye’nin Halep şehrinin kuzeyinde bulunan Mare ilçesinde PKK/PYD terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 4 sivilin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı Türk Silahlı Kuvvetlerı tarafından açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/PYD terör örgütü tarafından Suriye’deki sivillere yönelik yapılan saldırılara yenisinin eklendiği belirtilerek saat 01:30 sularında Tall Rıfat’ın güneyinde bulunan PKK terör örgütü mensuplarının çok sayıda Suriyeli sivillerin yaşadığı Mare’ye topçu ateşi düzenlediği ve bilinçli bir şekilde sivillerin hedef alındığını belirtti.

FIRAT KALKANI OPERASYONU HAKKINDA

TSK’nın Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yürüttüğü Fırat Kalkanı Operasyonu’nun sonra ermesinden sonra Başbakan Binali Yıldırım “Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir, bundan sonra ihtiyaç olması halinde artık yapılabilecek bir hareket, artık başka bir isimle anılacak” açıklamasını yapmıştı.

ÖSO gruplardan Sultan Murat Tümeni Komutanı Fehim İsa da konu ile ilgili olarak “Buradaki en büyük düşman olan PYD'nin amacı Suriye'yi bölmek. Biz PYD'nin Suriye'yi bölmesine, ülkenin kuzeyinde bir devlet kurmasına izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki hedef Afrin ve Menbiç. Bu bölgeler için hazırlıklarımız devam ediyor. Gerekirse TSK ile, gerekirse yalnız ÖSO olarak PYD/PKK tehdidine karşı operasyon yapabiliriz.” demişti.

 

suriye pkk pyd terör örgütü tsk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!