Deniz Seki: “Hüsnü Bir Yol Kazasıydı”

Yaklaşık üç yıldır cezaevinde kalan ve ardından tahliye olan şarkıcı Deniz Seki, yaşadığı zor dönemleri anlattı. Bir dönem ilişki yaşadığı Hüsnü Şenlendirici ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Deniz Seki: “Hüsnü Bir Yol Kazasıydı”
Deniz Seki: “Hüsnü Bir Yol Kazasıydı” asker
Bu içerik 427 kez okundu.

Yaklaşık üç yıldır cezaevinde kalan ve ardından tahliye olan şarkıcı Deniz Seki, yaşadığı zor dönemleri anlattı. Bir dönem ilişki yaşadığı Hüsnü Şenlendirici ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şarkıcı Deniz Seki uyuşturucu davasından dolayı cezaevine girmiş ve 5 Haziran’da tahliye olmuştu. Armağan Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan Seki şunları söyledi.

“ÖZGÜRLÜĞÜN KIYMETİNİ ANLIYORSUN”

"Cezaevinde engelliler için bir okuma odası yapmışlardı. Biz bakanlıktan izin istedik, yazıştık ve orada bana haftada dört gün müsaade ettiler; şarkılarımı kaydedebilmem adına. Çok teşekkür ediyorum. Benim için müthiş bir nefes oldu. Orada şarkılarımı yazıyordum."

"Aşçılık kursuna gittim. Gitar kursuna gittim. Leyla Bilen hocamdan reiki aldım. Boş durmadım. Derler ya mahpus yata yata biter. Yata yata bitmiyor, bir şeyler yapman gerekiyor."

"Özgürlüğün kıymetini anlıyorsun. Küçücük bir şey seni o kadar mutlu ediyor ki... Kocaman dertlere dağ gibi duruyorsun. Burada elinin altında her şey var ama sen hiçbir şeyden memnun değilsin ve küçücük şeyi kendine dert ediyorsun. Tam tersi ruh halleri. Bir yandan da seni bir silkeliyor. 'Bir kendine gel' diyor. Islah ediyor."

“BEN KİMİM ONU ELEŞTİRECEĞİM”

"Dünyanın bin bir türlü hali var. Bir gün uyanıyorsun, sokağa çıkıyorsun, trafik kazası yapıyorsun, Allah korusun pat oradasın. Oraya girmek herkesin başına gelebilecek bir durum. Çok insani bir durum. Öyle oturduğu yerden klavye kahramanlığı yapanların da canı sağ olsun. Bir gün gelir özür dilemek zorunda kalırlar. Benden değil ama rabbimden."

"Biz Bayhan'la helalleştik. Bizim Bayhan'la aramızda hiç bir husumet olmadı. Hiçbir problem olmadı. O olay çok yanlış anlaşıldı. Ben Bayhan'ı hiçbir zaman yaşadığı trajediden dolayı eleştirmedim. Haşa, ben kimim onu eleştireceğim."

"Kardeşimin çocuğu olduğu zaman. Hamileliğine şahit oldum gelinimizin. Avukat kendisi. Onunla görüşebiliyordum hamileyken ama doğuma şahit olamadım. Ailemizin ilk torunu İrfan Mert. Onun o doğum fotoğraflarını getirdikleri anda benim koğuşa girerken feryatlarım hala yüreğimi sızlatıyor."

“HÜSNÜ BİR KAZAYDI”

"Aşk demiyorum ben ona. Hüsnü (Şenlendirici) bir kazaydı. Yol kazası. Evet, hayat bir yolsa, yol kazası. Yoğun bakımdaydım. Çıktım diyelim..."

"Topraksız Zincirlikuyu orası. Kocaman bir havuzun içine atılmış susuz balıklar gibiyiz. Gökyüzüne bakıyoruz böyle. Gökyüzü dikdörtgen. Boyuna on adım, enine on adım bir avlu var. 8 metrekare bir oda var. Orası yaşam alanın. Hiç kolay şeyler değil bunlar. Sevdiklerinden ayrısın ama hayata nasıl baktığın da önemli. Kendi iç dünyana yolculuk yapıyorsun. Kendini keşfediyorsun."

"Hayatta çok ağır hikâyeleri olan kadınlar tanıdım. Çok trajik, çok dramatik. Şükrediyorsun. Beterin beteri var diyorsun. Biri almış müebbet hapis, diğeri almış ağırlaştırılmış. Müebbet alan, ağırlaştırılmışın karşısında çok şükür Allah'ıma diyor."

"Kader diye bir şey varsa keder diye de bir şey var. Ben kaderimin içindeki kederi yaşadım. Yaşandı bitti. Geriye dönüp bakmıyorum. Geçmiş, dikiz aynamda ama ben önüme bakıyorum. Yaşandı ve bitti."

“KENAN DOĞULU GELEMEDİ”

"Gelmesini bekleyip de gelmeyen mesela Kenan Doğulu çok sevdiğim arkadaşım. Yıllardır dostluğumuz vardır. Gelemedi. Çok çaba sarf etti. Böyle gelmek isteyip çok çaba sarf eden çok kişi var. Bu çabalarını bildiğim için kırılacak bir durumum da yok. Çünkü gerçekten gelmek çok zorlaştı. OHAL döneminde olduğumuz için. Gelen de sağ olsun gelmeyen de sağ olsun ama o kadar çok gelenim oldu ki, sağ olsunlar."

"Hayatta hepimizin başına her an her şey gelebilir. Her şey insanlar için. Kader denilen bir şey varsa kaderin içinde keder de var mutluluk da. Ama şikâyet etmemek gerekiyor çünkü şikâyetin olduğu yere mucizeler uğramazmış. O yüzden hayatlarınız, şikâyetsiz mucizelerle dolu olsun. Yaşadığınız her güne şükredin. Aldığınız nefesten itibaren. Ve birbirinizi sevin sarmalayın. Sevgi her şeyin ilacı. Ve ben sizi çok özledim. Biliyorum siz de beni özlediniz. Geldim ben işte buradayım."

 

deniz seki deniz seki hüsnü şenlendirici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!