Deniz Seki'den Flaş 'Şenlendirici' Açıklaması: "Hüsnü bir yol kazasıydı"

Cezaevinden tahliye olan Deniz Seki, yaşadığı zor günler ile ilgili açıklama yaparak, bir dönem aşk yaşadığı Hüsnü Şenlendirici hakkında flaş açıklamalar yaparak “Hüsnü bir yol kazasıydı” dedi.

Deniz Seki'den Flaş 'Şenlendirici' Açıklaması:
Deniz Seki'den Flaş 'Şenlendirici' Açıklaması: Orkun
Bu içerik 288 kez okundu.

 

Yaklaşık 3 sene uyuşturucu davasından cezaevinde kalan ve 5 Haziran’da tahliyesi gerçekleşen ünlü şarkıcı Deniz Seki, Armağan Çağlayan ile röportaj yaparak önemli açıklamalarda bulundu.

Seki’nin açıklamaları şöyle:

“Cezaevinde engelliler için bir okuma odası yapmışlardı. Biz bakanlıktan izin istedik, yazıştık ve orada bana haftada dört gün müsaade ettiler; şarkılarımı kaydedebilmem adına. Çok teşekkür ediyorum. Benim için müthiş bir nefes oldu. Orada şarkılarımı yazıyordum. Aşçılık kursuna gittim. Gitar kursuna gittim. Leyla Bilen hocamdan reiki aldım. Boş durmadım. Derler ya mahpus yata yata biter. Yata yata bitmiyor, bir şeyler yapman gerekiyor. Özgürlüğün kıymetini anlıyorsun. Küçücük bir şey seni o kadar mutlu ediyor ki... Kocaman dertlere dağ gibi duruyorsun. Burada elinin altında her şey var ama sen hiçbir şeyden memnun değilsin ve küçücük şeyi kendine dert ediyorsun. Tam tersi ruh halleri. Bir yandan da seni bir silkeliyor. 'Bir kendine gel' diyor. Islah ediyor.”

“Dünyanın binbir türlü hali var. Bir gün uyanıyorsun, sokağa çıkıyorsun, trafik kazası yapıyorsun, Allah korusun pat oradasın. Oraya girmek herkesin başına gelebilecek bir durum. Çok insani bir durum. Öyle oturduğu yerden klavye kahramanlığı yapanların da canı sağolsun. Bir gün gelir özür dilemek zorunda kalırlar. Benden değil ama rabbimden”

BAYHAN KONUSU

“Biz Bayhan'la helalleştik. bizim Bayhan'la aramızda hiç bir husumet olmadı. Hiçbir problem olmadı. O olay çok yanlış anlaşıldı. Ben Bayhan'ı hiçbir zaman yaşadığı trajediden dolayı eleştirmedim. Haşa, ben kimim onu eleştireceğim.”

"Oradan kaçmak değil konu. Oraya bir daha geri dönmek istememek aslında. Polisten kaçmak değil. Bilmeden gitmek başka ama bilerek gitmek kabus. Çok kötü."

"Şöyle geriye dönüp baktığımda 'vay be' diyorum. Nasıl oldu bütün bunlar ve ben teşekkür ediyorum Allah'a. Bunun sabrını verdiği için. Sabır kelimesinin anlamını öyle biliyorum ki. En yakın arkadaşın oluyor."

“KABULLENİŞE GEÇTİM”

"Ben artık kabullenişe geçtim. Hayatta her şey hepimizin başına gelebilir. Önemli olan senin kalbinin temizliği. Kalbini karartmaman. Bulunduğun cennet gibi bir ortamı cehenneme de çevirebilirsin. Cehennem gibi bir ortamdan bir cennet de yaratabilirsin. Bu tamamen senin iç dünyanla alakalı. Ben kalbimi karartmayanlardanım. O yüzden ayakta kalabildim."

“HÜSNÜ BİR YOL KAZASIYDI”

"Aşk demiyorum ben ona. Hüsnü (Şenlendirici) bir kazaydı. Yol kazası. Evet hayat bir yolsa, yol kazası. Yoğun bakımdaydım. Çıktım diyelim..."

"Topraksız Zincirlikuyu orası. Kocaman bir havuzun içine atılmış susuz balıklar gibiyiz. Gökyüzüne bakıyoruz böyle. Gökyüzü dikdörtgen. Boyuna on adım, enine on adım bir avlu var. 8 metrekare bir oda var. Orası yaşam alanın. Hiç kolay şeyler değil bunlar. Sevdiklerinden ayrısın ama hayata nasıl baktığın da önemli. Kendi iç dünyana yolculuk yapıyorsun. Kendini keşfediyorsun."

"Hayatta çok ağır hikayeleri olan kadınlar tanıdım. çok trajik, çok dramatik. Şükrediyorsun. Beterin beteri var diyorsun. Biri almış müebbet hapis, diğeri almış ağırlaştırılmış. Müebbet alan, ağırlaştırılmışın karşısında çok şükür Allah'ıma diyor."

"Kader diye bir şey varsa keder diye de bir şey var. Ben kaderimin içindeki kederi yaşadım. Yaşandı bitti. Geriye dönüp bakmıyorum. Geçmiş, dikiz aynamda ama ben önüme bakıyorum. Yaşandı ve bitti."

deniz seki hüsnü şenlendirici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!