Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: "Hani siz inanç özgürlüğüne karşı değildiniz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, konuşmasında ABD’nin iftar programını iptal etmesi üzerine “Hani nerede, hani ayrımcılık yoktu? Hani siz inanç özgürlüğüne karşı değildiniz? Peki bu yaptığınız nedir?” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: Orkun
Bu içerik 1247 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 38. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan konuşmasına “Yerimiz küçük ama gönlümüz büyük. İnşallah yeni yerimiz yapılıyor, orada aynı anda 2 bin civarında muhtarımızı ağırlayabileceğiz” sözleri ile başladı.

Dün şehit olan 13 asker ile ilgili olarak da konuşan Erdoğan, şu sözleri sarf etti:

“23. Sınır Tümen Komutanlığı görevini yürüten Tümgeneral Aydın'ı, Kayseri Komando Tugay Komutanı olduğu dönemde gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimine kadar sergilediği o güçlü duruşla da hatırlıyoruz. 15 Temmuz'da da güçlü bir duruşu olmuştur. Kato Dağı'ndaki operasyonları yöneten Tümgeneral Aydın, buradaki başarısıyla da gerçekten çok değerli, müstesna bir komutan olduğunu göstermiştir. Ülkemizin bundan sonra vereceği mücadelelerde de önemli görevler üstlenmesini beklediğimiz bu komutanımızın ve diğer askerlerimizin kaybından fevkalade müteessirim.

Görüyorsunuz, şehitler tepesi hiç boş kalmıyor. Şehitler tepesi hiç boş değil, toprağını kahramanlar bekliyor ve bir bayrak dalgalanmak için rüzgar bekliyor. Eğer biz bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında özgürce nefes alıyorsak, minarelerimizden ezanlar beş vakit okunmaya devam ediyorsa, geleceğimize güvenle bakabiliyorsak, bunu şehitlerimize, gazilerimize ve onların yolundan giden kahramanlara borçluyuz.”

ŞEHİDİN ŞİİRİNİ OKUDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Aydın’ın 1992 yılında yazdığı şiiri seslendirdi. Şiirin dizeleri şu şekilde:

“Hanke'ye Ağıt" şiirinin "Doksan kişiydik biz o gün / Aç, susuz, uykusuz / Nasır tutmuş ayaklarla / Yürüyorduk kaygusuz / Sis, çamur, kanla, terle / Üzerindeydik bulutların / Ayrım Hanke Yaylası'nda / Yeşerirken umutlarım / Soğuk namlular elimizde / Yürüyorken dağlara / Şehitlerden selam geldi / Savaşan tüm sağlara / Uzaklarım yakınlaştı / İnancımla, davamla / Uyan Hanke geliyorum / Heybetimle, havamla”

FETÖ ve PKK için gayret eden teröristlerin Türkiye’ye verdikleri zararlardan bahseden Erdoğan “Suçüstü yakalandıkları halde mahkemelerde şimdi ne diyorlar; 'Görmedim, duymadım, söyledim' diyerek üç maymunu oynayan FETÖ'cüler kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacaklardır, bunu da açıkça söylüyorum. Siz kime bu oyunu oynuyorsunuz? Sen F16'larla, helikopterlerle, tanklarla, modern silahlarla bu milletimin üzerine geleceksin hala 'Görmedim, bilmiyorum, ben yapmadım' diyeceksin. Kimi aldatıyorsun? Bütün belgeler, her şey görüntüler ortada. Yurt dışındaki ağababalarının da peşlerini bırakmayacak, adım adım takip ederek hak ettikleri akıbete düçar olmalarını sağlayacağız. Milletimiz kendi gönlünde bunları zaten en ağır cezaya, ihanet cezasına mahkum etmiştir. Milletimiz adına karar veren mahkemelerin kararlarının da bu şekilde neticeleneceğinden şüphe duymuyorum. Diğer terör örgütleri için de aynı durum geçerlidir. Artık bu ülkenin ekmeğini yediği, bu milletin imkanlarını kullanıp, gizliden gizliye ülkesine ihanet etme dönemi geride kaldı. 2015'teki çukur eylemleri PKK'nın, 15 Temmuz darbe girişimi de FETÖ'nün gerçek yüzünü göstermiştir. Bir şüpheniz var mı bunda? Her şey ortada mı, soruyorum sizlere?”

 

recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
TAEK Türkiye’ nin ilk Nükleer Santrali Akkuyu İçin Çalışma İzni Verdi
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!
Samsung kemaralara yeni soluk getiriyor: 17 sensör!