Kocaeli'nde LPG Tankeri Alev Alev Yandı

Kocaeli Körfezi’nde meydana gelen olayda tankerde yangın çıktı. Kontrol altına alınan yangından sonra Kocaeli Valisi açıklama yaptı.

Kocaeli'nde LPG Tankeri Alev Alev Yandı
Kocaeli'nde LPG Tankeri Alev Alev Yandı Orkun
Bu içerik 948 kez okundu.

 

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’ndeki İzmit Körfezi Tütünçiftlik bölgesindeki boş bir LPG tankeri, aktarım sırasında yanına yaklaşan malzeme taşıyan teknede bir anda yangın çıktı. LGP tankerine sıçrayan alevler korku dolu anlara sahne oldu. Kıyı Emniyeti, Donanma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi yangına müdahale ederken, yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kocaeli Valisi yangından sonra yaptığı açıklamada “9 kişi yaralandı. 2 kişi ağır şekilde yaralandı. Tanker LPG yüklü değildi. Ekiplerimiz alanda alınabilecek her türlü önlemi aldı. Yangın, mürettebatı kıyıya taşıyan filikanın motorunda çıkıp, gemiye sıçradı” dedi.

Yangının, saat 16.20’de meydana geldiği belirtilirken çok sayıda dolum tesisinin bulunduğu Körfez İlçesi Tütünçiftlik açıklarında bulunan Habaş adlı LPG tankeri, boşaltma için denizde bulunan platforma yanaştığı kaydedildi. LPG yükünü aktardıktan sonra, Serdar 2 adlı, gemilere gıda ürünleri ve personel taşıyan tekne de boş durumdaki tankere yanaştı.

Öne sürülen bilgilere göre, motor bölümü alev alan teknede patlama oldu. Alevler yanında bulunan tankere de sıçradı. Tekne alev alev yanarken, LPG tankeri, tekneden uzaklaştırıldı. Gemide 5 büyük LPG tankı bulunurken, 1 tank alev aldı. Yangın ihbarı üzerine Kıyı Emniyeti, Donanma Komutanlığı, Sahil Güvenlek, Deniz Polisi ve Tüpraş’a ait söndürme gemilerinin ve botların bölgeye hareket ettiği kaydedildi.

kocaeli lpg tankeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu